Strona głównaAktualnościKonferencja „Dolny Śląsk Liderem RPO”

Konferencja „Dolny Śląsk Liderem RPO”

W poniedziałek, 3 listopada 2014r., w Hali Stulecia (Wrocławskie Centrum Kongresowe, ul. Wystawowa 1) we Wrocławiu odbyła się Konferencja podsumowująca wykorzystanie przez Województwo Dolnośląskie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz prezentująca nowy RPO dla Dolnego Śląska na lata 2014-20. Konferencję rozpoczął Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Podczas Konferencji zobaczyliśmy, jak dzięki Funduszom unijnym zmieniał się przez ostatnie lata Dolny Śląsk. Pokazaliśmy, jak skutecznie Województwo Dolnośląskie wydało przekazane nam przez Unię Europejską ponad 5 miliardów złotych, jak wdrażaliśmy tysiące projektów i realizowaliśmy setki wniosków. Podczas konferencji wspólnie odbyliśmy podróż przez ostatnie lata realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego na Dolnym Śląsku, dzięki któremu wzrosła konkurencyjność i innowacyjność dolnośląskich przedsiębiorstw, rozwijała się infrastruktura transportowa, społeczna i gospodarcza, a także tworzone były nowe miejsca pracy.

Celem Konferencji było również zwrócenie uwagi na kontynuację pozytywnych zmian i dalszego rozwoju Dolnego Śląska, ponieważ w nowej perspektywie finansowania RPO na lata 2014-2020 Dolny Śląskwynegocjował ponad 9 miliardów złotych!

W czasie Konferencji poznaliśmy również laureatów tegorocznej edycji konkursu ,,Dolnośląski Lider RPO”.

Wśród Nominowanych znaleźli się:

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy Galena za wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji food suplementów i produktów leczniczych nowej generacji,

Gmina Karpacz za przebudowanie ulicy Parkowej, która ułatwiła komunikację w mieście,

Gmina Bystrzyca Kłodzka za odrestaurowanie średniowiecznych baszt,

Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego za stworzenie Bazy Danych Topograficznych,

firma Becker Avionics Polska, projektująca urządzenia radiokomunikacyjne i nawigacyjne dla lotnictwa, za zmodernizowanie działu badawczo-rozwojowego,

Fundacja EkoRozwoju za stworzenie ośrodka edukacji ekologicznej,

Gmina Góra, która podjęła się przebudowy ośrodka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci,

Gmina Bielawa za utworzenie Szkoły Leśnej,

Gmina Stronie Śląskie, która zagospodarowała teren rekreacyjny wokół zbiornika Stara Morawa

oraz miasto Jelenia Góra za możliwość „spacerowania” po wirtualnym muzeum fresków barokowych.

Wyniki Konkursu:

1. Miejsce – Gmina Bystrzyca Kłodzka – Dolnośląski Lider RPO 2014

2. Miejsce – Gmina Góra

3. Miejsce – Becker Avionics Polska

Konferencja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej a dokładnie – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Pomocy Technicznej Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

DSC_1292

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl