Strona głównaAktualnościKońcowe prace w kinoteatrze w Bielawie

Końcowe prace w kinoteatrze w Bielawie

Dobiega końca modernizacja budynku Teatru Robotniczego przy ulicy Piastowskiej 19, w ramach projektu pod nazwą „Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości etap II”. Inwestycję, na którą pozyskano 1,6 mln złotych z Unii Europejskiej (dodatkowo 1 mln złotych zwrotu podatku VAT), realizuje Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego. Co ważne miasto dołoży do przebudowy z własnego budżetu 2,5 mln złotych.

Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2014 roku, a ich zakres był niezwykle szeroki. Budynek wymagał kompleksowej modernizacji, ponieważ ostatnie poważne prace remontowe zostały przeprowadzone na terenie obiektu w 1986 roku. Do wymiany było po prostu wszystko – od podłogi aż po dach.

W przeciągu ośmiu miesięcy budowlańcy wykonali między innymi: nową scenę, widownię, zaplecze sceniczne, garderoby, hol, kasy czy pomieszczenia wystawiennicze. Teraz obiekt czeka już tylko na montaż systemu akustycznego, oświetleniowego i nagłośnienia.

Zgodnie z przewidywaniami, inwestycja powinna zakończyć się w lutym 2015 roku. W marcu przeprowadzone będą odbiory techniczne, a uroczyste otwarcie budynku po przeprowadzonej modernizacji, planowane jest pod koniec kwietnia lub na początku maja.

Niemniej już teraz obiekt prezentuje się bardzo interesująco zarówno na zewnątrz jak i w środku. Wszystkie pomieszczenia są przestronne, komfortowe i nowoczesne. Na pewno każdy, kto po zakończeniu wszystkich prac odwiedzi budynek przy ulicy Piastowskiej 19, będzie pozytywnie zaskoczony.

UM Bielawa

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl