Strona głównaAktualnościKolejny raz słońce zaświeciło nad Głuszycą – I Uphill Rogowiec 2015 za nami

Kolejny raz słońce zaświeciło nad Głuszycą – I Uphill Rogowiec 2015 za nami

Słoneczna, jesienna aura, rodzinna atmosfera, świetna organizacja i przede wszystkim wymagająca, choć niezwykle urokliwa trasa biegu górskiego na Rogowiec zgromadziły miłośników biegania w sobotnie przedpołudnie 24 października w gminie Głuszyca.

O godz. 11 na starcie w Łomnicy biegaczy powitał burmistrz Głuszycy Roman Głód i życzył wszystkim powodzenia. Prawie 50 zawodników miało do pokonania trasę o długości  5860 m z przewyższeniem o wysokości 550 m. Większość trasy wytyczona była w lesie. Strome podbiegi i równie wymagające zbiegi dały się odczuć niejednemu. Rekompensatę  w czasie nieustannej wspinaczki zmierzających ku mecie biegu stanowiły urzekające głuszyckie krajobrazy, które w odsłonie jesiennych barw wyglądały niesamowicie.

Jako pierwszy na szczycie góry Rogowiec (870 m n.p.m.) z najwyżej położonymi w Polsce ruinami XIII-wiecznego zamku pojawił się  Piotr Holly z Wałbrzycha z wynikiem 35:31.1. Za nim przybiegli: jako drugi głuszyczanin Krzysztof Drzygała i  jako trzeci Artur Sitko z Jedliny-Zdroju.  W kategorii kobiet zwyciężyła Monika Balicka-Kochel z Kowar, przed drugą Katarzyną Chomiak z Jedliny Zdroju i trzecią Marią Mleczek z Walimia.

Gospodarz gminy  zaprosił biegaczy na „pasta party” do biura zawodów na Łowisku Pstrąga „Złota Woda” w Łomnicy, gdzie odbyła się dekoracja zwycięzców. Wyróżnieni zostali zawodnicy w kategoriach wiekowych  kobiet i mężczyzn. Nagrody dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika  z Głuszycy zdobyli Sabina Jelewska i Krzysztof Drzygała. Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim, którzy ukończyli bieg. Pełna klasyfikacja zawodników dostępna jest  na stronie: www.race-timing.pl

Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy dziękują sponsorom biegu: Agnes-bis s.c., Jadłodajni  Finezja, Piotrowi Dużyńskiemu, firmom John Cotton Europe Sp. z o. o. oraz  Partner-tex s.c., a także partnerom biegu:Agroturystyce Pod Ostoją, Centrum Medycznemu Solaris,  Przemysławowi Wojdzie z FizjoCentrum.pl, Fundacji Jawor, Noclegom Pograniczna, ZNiD Walczak, Centrum Kultury-MBP w Głuszycy oraz wolontariuszom, którzy włączyli się w organizację imprezy, a  w szczególności radnym Rady Miejskiej w Głuszycy – Marcie Wróblewskiej, Krzysztofowi Krzymińskiemu, Januszowi Rechowi i Mirosławowi Żołopie oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Głuszycy. Serdeczne podziękowania dla ambasadora biegu ultramaratończyka Rafała Ławskiego  za promowanie głuszyckiego uphilla w środowisku polskich biegaczy górskich. Podziękowania dla czuwających nad bezpieczeństwem imprezy funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Głuszycy i Komendy Miejskiej w Wałbrzychu oraz dla firmy „DAR-MED” za zabezpieczenie medyczne biegu. Za gościnne przyjęcie zawodników dziękujemy Jerzemu i Gracjanowi Rudnickim z Łowiska Pstrąga „Złota Woda” w Łomnicy.

W czasie zmagań dorosłych pod okiem głuszyczanki Ewy Sobieraj, uczestniczki wielu maratonów górskich, biegały także dzieci i młodzież. Organizatorzy nagrodzili medalami wszystkich uczestników biegu. W kategorii szkół podstawowych najlepiej pobiegli chłopcy: Piotr Ochramowicz – I miejsce, Patryk Rudy – II miejsce, Szymon Kwiatkowski – III miejsce oraz dziewczynki: Iza Czemarnik  – I miejsce, Paulina Jelewska – II miejsce, Hanna Marciniak – III miejsce. Wśród gimnazjalistów najlepsi byli Patryk Morawski – I miejsce, Alan Rostkowski – II miejsce, Waldemar Sawin – III miejsce oraz Emilia Sobieraj –I miejsce i Maria Bielecka – II miejsce. Gratulujemy biegaczom – juniorom i cieszymy się ze sportowej atmosfery panującej wśród rywalizujących głuszyckich uczniów i przedszkolaków. Po biegach o atrakcje dla najmłodszych zadbali  przedstawiciele Fundacji Jawor.

Reprezentujący Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy Grzegorz Walczak i Madgalena Kandefer dziękują burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi za ogromne osobiste zaangażowanie i  pomoc przy organizacji  przedsięwzięcia I Uphill Rogowiec 2015.

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji biegu, na którą w imieniu organizatorów już dziś serdecznie zapraszamy! Podejmij wyzwanie i zmierz się z Rogowcem! Ponownie!

ZDJĘCIA Z WYDARZENIA NA STRONIE GMINY GŁUSZYCA

rogowiec

Gmina Głuszyca

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl