Strona głównaAktualnościKolejny inwestor w bielawskiej podstrefie ekonomicznej

Kolejny inwestor w bielawskiej podstrefie ekonomicznej

W Podstrefie Bielawa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” pojawi się kolejny inwestor. Przedsiębiorstwo z branży motoryzacyjnej jeszcze w tym roku kupi od miasta teren przy ulicy Grunwaldzkiej i przystąpi do rozpoczęcia realizacji inwestycji.

W piątek 1 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Bielawie odbyło się spotkanie burmistrza miasta Piotra Łyżwy z inwestorem oraz przedstawicielami Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. W najbliższych dniach miasto rozpocznie procedurę związaną z przygotowaniem działki inwestycyjnej do sprzedania. Następnie po uzyskaniu przez inwestora pozwolenia od WSSE „Invest-Park” na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie ekonomicznej, nastąpi sprzedaż terenu.

Warto zaznaczyć, że jest to drugi w tym roku inwestor pozyskany przez Bielawę. Pierwszym była firma Jamtex, która 21 marca kupiła teren w podstrefie ekonomicznej. Co więcej miasto wraz z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnym inwestorem, który planuje kupić teren przy ulicy Grunwaldzkiej.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl