Strona głównaAktualnościKolejna firma działa w Podstrefie Świebodzice WSSE „Invest-Park”

Kolejna firma działa w Podstrefie Świebodzice WSSE „Invest-Park”

Droper Logistic rozpoczęła działalność w Podstrefie Świebodzice WSSE „Invest-Park”. To czwarty zakład, który powstał w naszej podstrefie. Firma zajmuje się transportem i logistyką. Działkę o powierzchni niespełna 1,3 ha w kupiła w 2012 roku. Od początku tygodnia nowo wybudowana hala magazynowa o pow. 2 tys. m2 już tętni życiem.

– W nowym zakładzie planujemy zatrudnić docelowo 15 osób – mówi Lilianna Żylska, Prezes Zarządu Droper Logistic.

Droper Logistic zajmuje się świadczeniem usług spedycyjnych, transportowych i logistycznych. Spółka ma doświadczenie w organizacji transportu m. in. odzieży na wisząco, tekstyliów, przewozów mebli i sprzętu AGD, transportu maszyn i urządzeń oraz transportu odpadów. Firma świadczy również kompleksowe usługi w zakresie magazynowania, konfekcjonowania i dystrybucji towarów. Terenem działalności firmy są prawie wszystkie kraje Europy.

– Ogromnie się cieszę, że świebodzicka Podstrefa wypełnia się, powstają kolejne zakłady i nowe miejsca pracy, a to przecież było najważniejszym celem – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic.

To właśnie burmistrz Bogdan Kożuchowicz jeszcze na początku swojej pierwszej kadencji podjął starania, by Świebodzice także miały swoją podstrefę, co nie było łatwym zadaniem. Aktywne podstrefy działały już od lat w sąsiednich miastach. Dzięki determinacji i konsekwencji burmistrza Podstrefa Świebodzice powstała w 2008 roku, a obecnie działają tu cztery zakłady, budowa piątego wkrótce się rozpocznie. Do zagospodarowania przez inwestorów jest jeszcze ponad 8 hektarów gruntu.

swiebodzice wsse

UM Świebodzice

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl