Strona głównaAktualnościKobiece Forum w Dzierżoniowie (FOTO)

Kobiece Forum w Dzierżoniowie (FOTO)

Świadome, piękne i zdrowe – co zrobić, byśmy takie właśnie były, drogie Panie? O tym można było podyskutować na II Forum Kobiet Przedsiębiorczych, które odbyło się 4 października w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Była to impreza towarzysząca jubileuszowym, XX Dzierżoniowskim Prezentacjom.

Forum Kobiet Przedsiębiorczych, którego sponsorem było PZU, to święto aktywnych kobiet z Dzierżoniowa i okolic. Ma na celu podkreślenie rosnącej roli kobiet w życiu społecznym i gospodarczym poprzez pokazanie przykładów kobiet aktywnych i przedsiębiorczych. Ma stanowić także odpowiedź na tkwiącą w ludziach potrzebę autorytetu – stać się inspiracją i motorem do podjęcia własnych działań.

Dlatego właśnie podczas imprezy pod patronatem Stowarzyszenia Aktywność Kobiet można było wysłuchać m.in. moderowanego wywiadu, który poprowadziła Agata Dzikowska. Jej rozmówczyniami były dr Anna Pacześniak z katedry Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego, Barbara Kaśnikowska – prezes WSSE „Invest – Park”, posłanka Aldona Młyńczak, wicewojewoda Ewa Mańkowska, a także właścicielka Palarni Kawy EL-KAwa z Dzierżoniowa. Opowiedziały o dylematach typu „rodzina czy kariera”, o ograniczeniach płci pięknej na rynku pracy i o tym, jak sobie z nimi poradziły.

Po wywiadzie dla uczestniczek Forum przygotowano pokaz mody, którego modelki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku nagrodzone zostały gromkimi brawami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe „Świadoma własnej wartości”, „Dbająca o swój wygląd i wizerunek” oraz „Dbająca o zdrowie”. Będą to zajęcia z asertywności, lekcja makijażu i fryzury biznesowej oraz spotkanie z dietetyczką i artterapia.

Podczas Forum można  było spróbować propozycji potraw przygotowanych zgodnie z menu Akademii Zdrowia Dr. Baumana. Każda z uczestniczek trzymała także bilet do kina na specjalny, „kobiecy” seans filmy „Vicky Cristina Barcelona”.

Piękna oprawę florystyczną Forum zapewniła Kwiaciarnia Agnieszka z Dzierżoniowa.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl