Strona głównaAktualnościKatyń – pamiętamy – obchody w Świdnicy

Katyń – pamiętamy – obchody w Świdnicy

Marsz patriotyczny, efektowny koncert przedstawiający w ciekawy sposób historię – to elementy świdnickich obchodów związanych ze zbliżającą się rocznicą zbrodni katyńskiej.

– Chcemy zachować pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej, a także promować wartości patriotyczne. Można to wyrażać w różnych formach: apeli, akademii itp. My jednak chcemy zaangażować mieszkańców w konkretne działania. Stąd też pomysł młodych świdniczan na marsz, który był już organizowany w wielu innych polskich miastach, a także specjalny koncert. Te wydarzenia nie tylko są dobrą okazją do manifestacji naszego patriotyzmu, ale będą też stanowiły żywą lekcję historii Polski. Cieszę się, że w podobny sposób patrzą również inne samorządy, stąd też wsparcie ze strony władz pobliskich Świebodzic i burmistrza Bogusława Kożuchowicza – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

***

 MarszKatyński_plakat

Program marszu grupy rekonstrukcyjnej z IV Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy w mundurach historycznych Wojska Polskiego pod eskortą żołnierzy sowieckich:

– godz. 15.00 – rozpoczęcie marszu przy Klubie „Bolko” pl. Grunwaldzki,

– przemarsz ulicami: Łukowa, Rynek, Franciszkańska, pl. św. Małgorzaty,

– godz. 15.30 – finał marszu połączony z happeningiem.

 

 

Koncert katyński plakat (1)

Koncert w wykonaniu muzyków, przygotowany pod kierownictwem Mirosława Jabłońskiego, zabierze słuchaczy w podróż po historii Polski. Przez kilka miesięcy młodzi muzycy przygotowywali projekt, który zostanie zrealizowany w formie inscenizowanego koncertu z udziałem solistów wykonujących utwory z repertuaru m.in. Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Jana Pietrzaka.

Koncert finansowo wsparło Miasto Świebodzice – Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz oraz Miejski Dom Kultury w Świebodzicach.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl