Strona głównaAktualności“Karski – My Hero” Projekt edukacyjno – historyczny

“Karski – My Hero” Projekt edukacyjno – historyczny

“Karski – My  Hero” To swoista podróż w czasie z polskim Jamesem Bondem do “Tajnego Państwa” przybliżona w formie spotkań literacko muzycznych, które mają na celu wprowadzenie w realia przedwojennego, wielokulturowego życia oraz uświadomienie znaczenia wolności dla pokolenia międzywojnia, a także przybliżyć słuchaczom sylwetkę niezłomnego bohatera oraz zachęcić do czytania jego wspomnień.

W trakcie spotkań nie zabraknie m.in.: odczytywania wybranych fragmentów książek Jana Karskiego oraz energetycznych opowieści o bohaterze, jego wyprawach i poświęceniu. Wszyscy przybyli na to wydarzenie będą mieli także możliwość wysłuchania oraz  zanucenia, choćby takich utworów jak: ” Ta ostatnia niedziela”, “Gdyby w noc wrześniową”, “Teraz jest wojna”, “Hej tam pod Krakowem”, “Warszawo ma” oraz “Siekiera motyka/Na roboty nie pójdę”. Całość uzupełniona będzie klimatyczną muzyką oraz planszami eksponującymi zdjęcia i grafiki służące pełnemu przeżyciu spotkania pn. “Karski – My Hero”.

Organizatorem projektu jest Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego a wstęp na spotkania jest bezpłatny. Szkoły i palcówki, które chciały by wziąć udział prosimy o wysłanie zgłoszenia i potwierdzenia pod adres mnowak@jankarski.net albo k.tomza@um.walbrzych.pl

Kalendarz spotkań

14. listopada Walim sala kinowa CKIT  12:30

15. listopada Jedlina- Zdrój sala balowa Pałacu Jedlinka  12:30

16. listopada Głuszyca sala w centrum kultury 12:30

17. listopada Wałbrzych. Stara Kopalnia  11:00

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl