Strona głównaAktualnościKaliber 44 na Dniach Świdnicy

Kaliber 44 na Dniach Świdnicy

Legenda polskiego hip-hopu, reaktywowany w 2013 roku na Heineken Open’er zespół Kaliber 44 wystąpi 21 czerwca podczas Dni Świdnicy. Koncert organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury odbędzie się na stadionie OSiR a jako support zagra Mesajah. Natomiast już 31 maja w ramach rozgrzewki, w Klubie Bolko wystąpi m.in. Trzeci Wymiar.

Kaliber 44 to grupa uznawana, nie tylko przez fanów hip-hopu, za legendarną. Użycie w stosunku do niej określenia „fenomenalna” też nie będzie żadną przesadą, biorąc pod uwagę to, czego dokonali na krajowym rynku. Ich debiutancki krążek, wydana w 1996 roku „Księga tajemnicza. Prolog”, uznawana jest za jeden z najlepszych albumów w historii polskiej muzyki. Kolejny album – „W 63 minuty dookoła świata” – tylko potwierdził znaczenie Kalibra 44 dla rodzimego hip-hopu, a w 2000 roku do sprzedaży trafił trzeci i jak dotąd ostatni krążek składu, „3:44”. Reaktywacja się dokonuje. Członkowie grupy nie tylko zaczęli koncertować, ale też obiecują nową płytę, nad którą trwają właśnie prace.

Tegoroczne Dni Świdnicy odbędą się ponownie na stadionie OSiR w terminie 21-22 czerwca. Oprócz  Kalibra 44 *potwierdzeni wykonawcy to Mesajah (reggae / hip-hop) i Małgorzata Ostrowska (rock). Dodatkowe informacje na temat wykonawców i wydarzenia można znaleźć na stronie ŚOK: http://www.sok.com.pl/ds2014/

foto_promo_K44

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl