Strona głównaAktualnościJuż za niecałe dwa tygodnie początek 43. Rajdu Świdnickiego

Już za niecałe dwa tygodnie początek 43. Rajdu Świdnickiego

Już za niecałe dwa tygodnie (25 kwietnia) rozpocznie się pierwsza runda LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 43. Rajd Świdnicki-KRAUSE. Najlepsi kierowcy w ostatni weekend kwietnia na trasach Przedgórza Sudeckiego zainaugurują zmagania w sezonie 2015.

We wtorek 14 kwietnia została opublikowana lista zgłoszeń do tegorocznego Rajdu. Na tę chwilę czekali kibice, dziennikarze, ale także sami zawodnicy. Wiemy bowiem kto będzie pretendował do zwycięstwa i jakimi samochodami kierowcy będą ścigać się w Świdnicy o najwyższe pozycje.

LISTA ZGŁOSZEŃ – 43. RAJD ŚWIDNICKI

W sobotę 25 kwietnia od godziny 8.00 do 12.00 zawodnicy będą mogli sprawdzić ustawienia podczas odcinka testowego zlokalizowanego w bardzo bliskiej odległości od Świdnicy (Witoszów-Modliszów). Tzw. „shakedown” poprzedza start właściwej rywalizacji i daje możliwość wprowadzenia ostatnich poprawek w ustawieniach samochodów.

Ceremonia Startu 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE rozpocznie się w sobotę o godzinie 13.00 na Rynku w Świdnicy. Pierwsi zawodnicy przejadą przez rampę startu już o 14.00.
Pierwszy odcinek specjalny (Rościszów-Walim) wystartuje o godzinie 15.10, kolejna próba to odcinek specjalny Miłków-Kamionki startujący o 16.05. Zawodnicy powrócą na te trasy podczas drugiej pętli; odpowiednio o 18.25 i 19.20. Meta sobotniego etapu zaplanowana jest na godzinę 21.00. Tego dnia załogi będą miały do pokonania cztery odcinki specjalne.

rajd swidnicki 43 edycja

W niedzielę 26 kwietnia zawodnicy rozpoczną rywalizację od godziny 9.00 od odcinka specjalnego Kamionki – Jawornik. Następnie odbędzie się próba Dziećmorowice Walim (start o 10.00). Załogi podczas drugiej pętli przejadą te same odcinki o 12.40 i 13.40.

Ostatnim, ale niesamowicie widowiskowym i interesującym odcinkiem specjalnym będzie próba rozgrywana na ulicach Świdnicy. W tym roku, w myśl nowych przepisów, próba ta będzie dodatkowo punktowana, dzięki czemu walka na nim powinna być jeszcze bardziej interesująca. Start odcinka miejskiego Świdnica (Power Stage) jest zaplanowany na 15.08.

Meta 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE wraz z wręczeniem pucharów odbędzie się na świdnickim Rynku o 16.30.

W tygodniu poprzedzającym zawody mieszkańcy Świdnicy i kibice będą mieli możliwość uczestniczenia w licznych akcjach promujących tegoroczny Rajd, a także bezpieczeństwo podczas śledzenia zmagań najlepszych zespołów rajdowych w Polsce. Zawodnicy rajdowi wspierają w tych działaniach organizatora Rajdu – Automobilklub Sudecki i swoim autorytetem pomagają w popularyzacji tego sportu. Informacje o tych działaniach będzie można odnaleźć na naszej stronie internetowej, a także na naszym profilu na portalu Facebook.

rajd swidnicki

rajdkrause.pl

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl