Strona głównaAktualnościJuż niedługo 23. Finał WOŚP

Już niedługo 23. Finał WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już po raz dwudziesty trzeci w drugą niedzielę stycznia 2015 r. Z tej okazji wszystkie nasze przepiękne miasta przygotowały szereg ciekawych imprez. Zapraszamy do zapoznania się z planem niektórych z nich.

NOWA RUDA

Tradycyjnie już, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie wspólnie zajmą się organizacją wydarzeń kulturalnych i sportowych na terenie obu noworudzkich gmin. W sali widowiskowej MOK będziemy mogli zobaczyć koncerty i program artystyczny,a w sali sportowej w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego (początek o godzinie 14.00). Zawodnicy będą walczyli o puchary, a wszystkie zebrane środki (wpisowe oraz datki) trafią do puszki WOŚP. Rywalizacja zakończy się około godziny 18, a wyniki przedstawimy na naszych stronach. Około godziny 19.30 dyrektorzy obydwu domów kultury na scenie w sali widowiskowej MOK wspólnie poprowadzą lictyację, a o 20.00 tzw. „światełko do nieba”. Od rana w całym mieście i gminie wolontariusze będą zbierać środki pod hasłem: Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Oczywiście dla dzielnych wolontariuszy będzie przygotowana grochówka którą jak co roku do Nowej Rudy dostarczą w imieniu Centrum Kultury strażacy z OSP Ludwikowice Kłodzkie.

http://www.ckg.nowaruda.pl/files/23WOSP15.jpg

BOGUSZÓW  –  GORCE

Podczas 23 finału WOŚP Boguszowski Sztab pośredniczyć będzie w licytacji wielu wartościowych przedmiotów, gadżetów i usług, m.in. Złotego Serca z pracowni złotniczej Wiesława Cozaca, karnetów na liczne usługi i atrakcje, weekendowego pobytu dla dwóch osób w Hotelu Maria w Wałbrzychu lub Hotelu Zagórze, zaproszeń na kolację i wielu innych atrakcji.

GRYFÓW ŚLĄSKI

Tym razem głównym organizatorem nie będzie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, a Gimnazjum im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej. Podjęło się ono zorganizowania imprezy otwartej oraz przeprowadzenie naboru wolontariuszy do zbierania pieniędzy do puszek. Szefem sztabu wybrany został Krzysztof Babiak, który jest zdecydowanym liderem w kwestowaniu na rzecz WOŚP na terenie gminy i miasta Gryfów Śl.

DZIERŻONIÓW

Masę atrakcji szykuje Dzierżoniów, na Rynku wystąpią MEZO Band, Ditroid oraz Studio Piosenki i Tańca FART Nie zabraknie wielkoorkiestrowych licytacji i życzliwości mieszkańców. Od godz. 7.00 w Dzierżoniowie kwestować będzie 240 wolontariuszy w charakterystycznych czerwonych czapkach. Każdy z nich z wielkoorkiestrowym identyfikatorem i puszką. Koncerty na dzierżoniowskim rynku rozpoczną się o godzinie 16.00. Sztab orkiestry znów będzie w budynku Pensjonatu Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Mickiewicza. Wielkoorkiestrowe szaleństwo rozpocznie się już 7 stycznia m.in. minifinałami, w placówkach oświatowych. W piątek 8 stycznia tradycyjny już Wielkoorkiestrowy Wieczór Kabaretowy. Na występ Kabaretu Młodych Panów biletów nie ma od dawna. W sobotę zapraszamy na koncert zespołu 52Dębiec (Klub Muzyczny HiLife) oraz na sportową sobotę do sali II LO na próbę ustanowienia dzierżoniowskiego rekordu zumby. W jego ustanowieniu pomoże Fitness Club Piękni i Zdrowi (od 15.30 nauka specjalnego układu, a od 16:30 do 16:45 próba ustanowienia rekordu liczby osób ćwiczących zumbę.

 

JELENIA GÓRA

Jeleniogórski koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury przy znacznej pomocy Hufca ZHP i finansowego wsparcia ze strony Urzędu Miasta odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Marcina Zawiły. Na dużej scenie umiejscowionej na Placu Ratuszowym pojawią się zarówno wykonawcy jak i wolontariusze a także młodzieżowe środowiska twórcze zaangażowane w różnego rodzaju aukcje i licytacje cennych przedmiotów. Początek jak i cały przebieg imprezy będzie należał do dwójki prowadzących: Marii Łabaziewicz – komendantki Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze oraz znanego kabareciarza Andrzeja Marchowskiego, którzy jak co roku będą próbowali nie tylko rozbawić kilku tysięczną publiczność ale także skłonić do wydania paru groszy na cenne przedmioty. Już parę minut po 16-tej na scenie zagra pop rockowa grupa FAIRY TALE SHOW mająca na swoim koncie już spore sukcesy m.in. udział w popularnym programie „Must Be The Music” oraz kilka przebojów pochodzących z debiutanckiej płyty, którą będą promować podczas koncertu. W trakcie 5 – cio godzinnej imprezy organizatorzy zaplanowali szereg aukcji i licytacji przedmiotów ufundowanych przez znane postaci życia politycznego i artystycznego w naszym kraju a także tego regionu. Wśród innych wykonawców pojawią się na scenie m.in. pop – rockowa grupa NATALII LUBRANO uczestniczki tegorocznej edycji Voice of Poland, która zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty oraz nasza czołowa jeleniogórska formacja MAFI FURACH. Punktualnie o godzinie 20.00 rozbłyśnie się ŚWIATEŁKO DO NIEBA, które rozświetlą cały Plac Ratuszowy a na niebie pojawią się wybuchy sztucznych ogni, które przybierają rok rocznie różne kształty i są barwną częścią każdego widowiska. Ale zanim to nastąpi warto wybrać się na jeleniogórski Plac Ratuszowy, aby uczestniczyć we wszystkich wcześniejszych koncertach i licytacjach rozpoczynających się już od godziny 16.00 w niedzielę tj. 11 stycznia 2015 roku w ramach XXIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

LUBAWKA

Lubawka zaprasza na wielką loterię fantową, kiermasz ciast domowych, występ grup tanecznych, występ zespołu WRZOS, koncert orkiestry dętej i oczywiście – światełko do nieba! Początek imprezy już o 14.00.

http://www.kultura-lubawka.pl/grafika_artykulow/10/img_kl_141230144916NduhZEAghr.jpg

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

11 stycznia 2015 r. tradycyjnie na licytację trafi perełka – certyfikat  honorowego właściciela Krzywej Wieży. Dnia 10 stycznia 2015 r. ma miejsce Sportowa sobota z WOŚP, a 11 stycznia 2015 r. Finał. W planach imprez przewidziano turniej piłki nożnej dla najmłodszych Akademia Piłkarska Orzeł Ząbkowice Śląskie, ZUMBA maraton, futbol amerykański OWLS Bielawa, 25-lecie Polonii Ząbkowice Śląskie i goście z WKS Śląsk Wrocław SA, pokazy tańca, malowanie twarzy, układanie fryzur, makijaż, carving, sprzedaż ciasta,pierogów, konkursy, licytacje, koncerty: Feelings Station, Zespół wokalny Santo, Majka Jeżowska – Oficjalna Strona, Naaman, Nadia oraz Światełko do Nieba (pokaz fajerwerków) i wiele innych. ZAPRASZAMY !!!

ŚWIEBODZICE

Już wiemy, że będziemy licytować przeloty samolotem i szybowcami nad naszym pięknym i niezwykłym miastem. A wszystko za sprawą Przyjaciół z Towarzystwa Lotniczego ze Świebodzic. W planach jest przejazd ulicami miasta zabytkowym pojazdem.  Miasto szykuje też inne atrakcje. Na scenie wystąpią nie tylko cudowne przedszkolaki, uczniowie wszystkich szkół, chłopaki z grupy Lazy Rockers,  ale i inni uzdolnieni tancerze i tancerki ze Świebodzic, Świdnicy. Tylko w Świebodzicach będzie można razem z zawodnikami  klubu sportowego Victoria strzelić  gola za serducho.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich imprezach.

 

 

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl