Strona głównaAktualnościJest wstępne porozumienie w sprawie budowy łącznika do S-3 Jelenia Góra-Bolków

Jest wstępne porozumienie w sprawie budowy łącznika do S-3 Jelenia Góra-Bolków

Osiemnaście gmin Aglomeracji Jeleniogórskiej, ale też Starosta Powiatu, Anna Konieczyńska oraz Przewodniczący Rady Powiatu, Jerzy Pokój podpisali wspólne „stanowisko” w sprawie łącznika drogi do S-3, relacji Jelenia Góra – Bolków.

– Budowa drogi S-3 – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, który w tej sprawie rozmawiał z przedstawicielami resortu infrastruktury – jest dla gmin Aglomeracji ważna, ale tylko w sytuacji, kiedy przebudowana będzie droga między Bolkowem i Jelenią Górą. Nie możemy akceptować milcząco sytuacji, że ostatnie 30 km drogi do Karkonoszy będzie skutecznie zniechęcać turystów zmierzających do nas.

Mamy wstępne deklaracje, że jeszcze w tym roku powstanie koncepcja tej drogi i na to znajdą się pieniądze w budżecie Państwa na 2015 r. To ważne, bo dzięki temu jeszcze większego znaczenia nabiera inny odcinek drogi w tym ciągu – obwodnica Maciejowej, którą zaczniemy budować w przyszłym roku oraz istniejący już pierwszy odcinek obwodnicy południowej Jeleniej Góry. Jeśli coś ma poprawić kondycję finansową gmin żyjących po części z turystyki, to właśnie sukcesywnie poprawianie i uzupełnianie sieci komunikacji.

s3

UM Jelenia Góra

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl