Strona głównaAktualnościJelenia Góra stawia na rekreację

Jelenia Góra stawia na rekreację

W Jeleniej Górze trwa budowa kolejnego miejsca do rekreacji dla mieszkańców miasta. Budowa placu to efekt współpracy i współfinansowania inwestycji potrzebnej Jeleniogórzanom. Urządzenia, jakie tu będą zainstalowane, nie są do tej pory stosowane w mieście, a będą z nich korzystać i pięcio- i osiemdziesięciolatkowie.

Będzie tu 10 stanowisk do aktywnej rekreacji fitness (niektóre dostępne właśnie dla dzieci), tzw. podniebne deskorolki, 5,5 metrowa wieża do sznurowej wspinaczki, a także stoły do gier, stół do ping-ponga i przeróżne inne.

– Jest dla nas ważne – stwierdził Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – że ten obiekt powstaje w ścisłej współpracy Spółdzielni i Miasta, co wymagało pokonania pewnych barier formalnych, ale chcieliśmy podkreślić po raz kolejny, że Zabobrze jest integralną cząstką Jeleniej Góry, a osiedle Zabobrze III do tej pory nie miało podobnych urządzeń. Tuż obok rezerwujemy miejsce pod ewentualną budowę żłobka z przedszkolem, bo ta cząstka miasta nie ma jeszcze takiego obiektu, a sporo tu młodych ludzi.

– Wiosną powstała wspólna komisja, miasta i Spółdzielni – dodał Marian Szcześniak, wiceprezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – i stworzyła listę 30 zadań, które z punktu widzenia spółdzielców są ważne dla Zabobrza. Ustalono harmonogramy realizacji na najbliższe lata i muszę przyznać, że 14 z tych zadań zostało już zrealizowanych, albo kończy się praca przy nich. Harmonogramy, które sobie założyliśmy są w pełni dotrzymywane. A ten plac jest najbardziej efektownym zwieńczeniem tegorocznego cyklu budów w osiedlu.

Plac wyceniono wstępnie na 600 tys. zł, z czego po połowie miały sfinansować Miasto i Spółdzielnia. Wystąpienie wysokich wód gruntownych skomplikowało budowę i wpłynęło na zwyżkę kosztów o prawie 100 tys. zł, ale wykonano tak głębokie prace drenarskie, że nie powinny wystapić problemy w trakcie eksploatacji.

DSC_0028_1

UM Jelenia Góra

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl