Strona głównaAktualnościJedziemy Pełną Parą ! Zapraszamy Na Weekend 25-26 Lipca

Jedziemy Pełną Parą ! Zapraszamy Na Weekend 25-26 Lipca

Zapraszamy na przejazdy zabytkowym pociągiem, prowadzonym przez lokomotywę parową TKt48-18. Jedziemy pociągiem porannym  GRYF i popołudniowym FRYDERYK na trasie Jaworzyna Ślaska- Świdnica- Jaworzyna Śląska.  Skład pociągu, poza lokomotywa parową, tworzą dwa wagony osobowe serii Ci28 z 1928 r.

Szczegóły rozkładu i wszelkie potrzebne informacje: http://muzeumtechniki.pl/wakacyjny/

Jeżeli zdecydują się Państwo na dojazd do Świdnicy Gryfem a powrót Fryderykiem, to mają Państwo aż trzy godziny na zwiedzanie Świdnicy.

Polecamy zatem zwiedzanie obiektów sakralnych- Kościoła Pokoju oraz Katedry Świdnickiej. W rynku świdnickim znajduje się unikatowe Muzeum Dawnego Kupiectwa , a na wieży ratuszowej odbywa się wystawa artystów ze Stowarzyszenia Kanon m.in.malarstwa, rzeźby, malowanej porcelany i szkła- wśród prezentowanych dzieł są również takie, które zawierają motywy kolejowe.

W godzinach wieczornych w Świdnicy w ramach festiwalu bachowskiego organizowane będą różnorodne koncerty. Dokładne informacje na ten temat uzyskają Państwo w informacji turystycznej Księstwa Świdnicko- Jaworskiego.

A w Jaworzynie Ślaskiej przez cały weekend nasi przewodnicy oprowadzają po zabytkowej parowozowni. Po drugim przejeździe Fryderykiem o godz. 15:00 parowóz TKt48-18 wraca na bocznicę Muzeum  i organizujemy wycieczki dla turystów  po wewnętrznej Trasie Parowozowej.

http://muzeumtechniki.pl/godziny-otwarcia-i-ceny-biletow/

Serdecznie zapraszamy na przejazdy i życzymy udanego weekendu.
Zaplanujcie z nami Wakacyjny Weekend pod Parą – jeździmy przez całe wakacje!

kolej

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl