Jedlina Zdrój

Jedlina–Zdrój to przepiękna miejscowość uzdrowiskowa leżąca w południowej części woj. Dolnośląskiego, pomiędzy Górami Sowimi a Pogórzem Wałbrzyskim, na wysokości 500 m n.p.m., w odległości 12 km od Szczawna – Zdroju.

Centrum Jedliny Zdrój.

Centrum Jedliny Zdrój.

Jedlina-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową, położoną w południowej części Województwa Dolnośląskiego na Przedgórzu Sudeckim w obrębie Gór Wałbrzyskich. Obszar gminy obejmuje Góry Suche, Góry Czarne, Góry Sowie, Wyżynę Unisławską i jest położony w obrębie doliny rzeki Bystrzycy oraz Jedliny.

Pięknie położone uzdrowisko oferuje swoim gościom wiele różnorodnych atrakcji, w tym malownicze trasy turystyczne do wycieczek pieszych i rowerowych oraz jedyny w okolicy park linowy i tor saneczkowy. Wycieczki autokarowe krajowe i zagraniczne, wieczorki taneczne, biesiady przy ognisku to inne rozrywki przygotowane z myślą o gościach .

Entuzjastów ruchu na świeżym powietrzu zapraszamy na całoroczne spacery z kijkami – Nordic Walking. To nowatorska, a zarazem prosta metoda rehabilitacyjna i świetny sposób na spędzanie czasu wolnego.

Od kilku lat Jedlina jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych, a w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku miejscowość słynie z najpiękniejszych dekoracji świetlnych, przyciągających turystów z całej Polski.

Promenada uzdrowiskowa w Jedlinie Zdrój.

Promenada uzdrowiskowa w Jedlinie Zdrój.

W obrębie Jedliny – Zdroju utworzony został szlak turystyczno – rekreacyjny. Rozpoczyna się przed Domem Zdrojowym i prowadzi przez najciekawsze miejsca w Jedlinie – Zdroju. Po drodze mijamy park bukowy (ok. 8,5 ha ) z przygotowaną, tzw. „słoneczną polaną”, punkt widokowy na Jedline-Zdrój, kościół ewangelicko – augsburski zbudowany w latach 1860 – 1863, punkt widokowy na pasmo Gór Sowich z najwyższym szczytem – Wielka Sowa (1015 m n.p.m.), promenadę z widokiem na Góry Wałbrzyskie (z najwyższym szczytem Borowa 853 m n.p.m.) oraz kompleks sportowo – rekreacyjny „Karolinka”. W zimie funkcjonuje tu oświetlony stok narciarski lub naturalny tor saneczkowy. Przebywając w Jedlinie – Zdroju warto obejrzeć „Pałac Jedlinka” z 1600 – 1615r.

Źródło: http://www.szczawno-jedlina.pl

Baza gastronomiczna:

Restauracja Jedlinka

Restauracja Oberża PRL

Restauracja Słowik

Restauracja Na Skarpie

Restauracja Czarodziejska Chata

Pizzeria Charlotta

Baza noclegowa: 

Hotel Jedlinka

Hotel Moniuszko

Willa Kwiaty Polskie

Dom Gościnny Biegun

Pokoje Gościnne Pod Akacjami

Pokoje Gościnne Magnolia

Pokoje Gościnne Zacisze Trzech Gór

Zajazd Na Skarpie

Pensjonat Słowik

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl