Strona głównaAktualnościJedlina-Zdrój opanowana przez biegaczy. Półmaraton górski dla Holly’ego i Więcek (FOTO)

Jedlina-Zdrój opanowana przez biegaczy. Półmaraton górski dla Holly’ego i Więcek (FOTO)

Piotr Holly i Anna Więcek byli najszybsi na trasie 3. Wodociągi Półmaratonu Górskiego. A Jedlina-Zdrój znów pokazała organizacyjną jakość.

Jestem dumny, że bieganie w Jedlinie-Zdroju nabiera dzięki Wam takich kolorów – powiedział do niemal pięciuset zawodników burmistrz miasta Leszek Orpel. Honorowy patron 3. Wodociągi Półmaratonu Górskiego był jednym z 493 biegaczy, którzy w niedzielę rywalizowali w Górach Wałbrzyskich.

Walcząc z intensywnie operującym słońcem, trasę o długości około 24 kilometrów najszybciej pokonali Piotr Holly z Wałbrzycha i Anna Więcek z Wrocławia. Szczególnie popis Wałbrzyszanina był imponujący. Mniej więcej po dwóch trzecich dystansu czołowy polski „góral” uciekł peletonowi, by ostatecznie uzyskać czas 1:42:23. Nad drugim Tomaszem Gawrońskim wypracował prawie kilometr przewagi.

Pętla, którą pokonali uczestnicy 3. edycji imprezy, uważana jest za jedną z najbardziej tajemniczych w Polsce. Lekkoatleci w niedzielę nie tylko mieli okazję podziwiać uroki Jedliny, ale też odkryli kilka sekretów okolicznych gór. Dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta w sprawną modernizację zwiedzili m.in. najdłuższy w kraju tunel kolejowy. – Tamto półtora kilometra to jeden z niewielu płaskich fragmentów pętli. Rywalizacja w stylu anglosaskim zaczynała się na ok. 460 metrach, ale uczestnicy musieli wspiąć się aż trzysta metrów do góry. Do mety docierali brudni i wykończeni, ale bardzo szczęśliwi – opisuje współorganizator i projektant trasy Jacek Zakrzewski.

Nie dziwi, że od początku istnienia Półmaratonu organizatorzy od gości zbierają głównie pochwały. W tym roku nie tylko dopisała pogoda, ale też kibice i wystawcy. Plac Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego wypełniły oferujące pyszną kuchnię uliczną food trucki, sprzedawcy sprzętu biegowego, a nawet masażyści. Zmęczeni zawodnicy mieli też do dyspozycji mały basen. Ceremonię wręczenia i losowania nagród uświetnił występ finalisty Muzycznej Bitwy Radia Wrocław, zespołu Mescalero.

Już teraz wiadomo, że 4. edycja biegu odbędzie się 21 maja i prawie pewne jest, że w 2017 roku limitowane pięćset pakietów startowych wykupione zostanie jeszcze szybciej. Najlepszym tego dowodem są wysokie miejsca w plebiscytach portalu maratonypolskie.pl i Lidze Biegów Górskich. W głosowaniach, które wśród biegaczy przeprowadzone zostaną także pod koniec tego roku, może być jeszcze lepiej. Całkowicie zasłużenie.

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl