Strona głównaAktualnościJeden skipass na wszystkie wyciągi w Zieleńcu

Jeden skipass na wszystkie wyciągi w Zieleńcu

W Zieleńcu, będącym jednym z najatrakcyjniejszych ośrodków na Dolnym Śląsku i największym w malowniczym obszarze Kotliny Kłodzkiej praca wre – przygotowywane są nowe stoki i nowoczesny system naśnieżania tras. Bardzo dobrą wiadomością dla jeżdżących na nartach lub snowboardzie jest jeden karnet na wszystkie dostępne w Zieleńcu wyciągi. A jest z czego wybierać – 24 wyciągi o zróżnicowanym stopniu trudności stanowią w sumie ponad 21 kilometrów tras.

W zależności od potrzeb i umiejętności, będzie można skorzystać z różnych wariantów czasowych i cenowych karnetów. Przykładowo, osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami lub deską, mogą wybrać karnet 4-godzinny, którego cena wynosi 60 lub 50 złotych (w zależności od tego, czy wybrany zostanie bilet normalny, czy ulgowy). Dla bardziej zaawansowanych przygotowano specjalny karnet całodzienny, z którego można korzystać od godziny 9.00 do 22.00. Za cały dzień zimowych atrakcji zapłacimy 95 lub 85 złotych, również zależnie od wybranego wariantu. Zieleniec prowadzi także przedsprzedaż biletów – kupując karnet przez internet, można obecnie zaoszczędzić 20% ceny.

Chcąc zapewnić najwyższą jakość proponowanych atrakcji, w nowym sezonie narciarskim w Zieleńcu zostanie uruchomiona jedna z najnowocześniejszych w Polsce kolei krzesełkowo-gondolowych. Budowana przez ośrodek Nartorama kolej Skyway Express ruszy w grudniu 2014 r. Prace nad uruchomieniem nowego wyciągu prowadzone są od lipca tego roku, a cała inwestycja trwa od 2012 r.

Zrzut ekranu 2014-11-12 14.43.15

Długość trasy kolei po stoku wyniesie 780 m, wyposażenie stanowić będą ośmioosobowe gondole i sześcioosobowe kanapy z niebieskimi osłonami. Maksymalna prędkość jazdy wyniesie 5 m/sek. Tuż przy kolei Skyway Express do dyspozycji będzie pięć długich tras zjazdowych, w tym najdłuższa 2800 m. Jazda nocna możliwa będzie na trzech trasach.

Jednocześnie w okresie od 24 grudnia 2014 r. do 2 marca 2015 r. w Zieleńcu trwa akcja Freeski – każdy kto spędzi w naszych pensjonatach minimum 5 nocy otrzyma karnet na wyciągi narciarskie gratis. Szczegóły akcji na http://zieleniec.pl/karnet-free-ski.

logo-zieleniec

Żródło: nartorama.pl, zieleniec.pl.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl