Strona głównaAktualnościIX Dzień Bezpłatnych Porad Prawnych już 18 kwietnia

IX Dzień Bezpłatnych Porad Prawnych już 18 kwietnia

Już IX Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich odbędzie się 18 kwietnia br. Wezmą w nim udział adwokaci i aplikanci adwokaccy w całej Polsce. Inicjatywa Naczelnej Rady Adwokackiej kierowana jest do osób, których sytuacja materialna lub życiowa nie pozwala na skorzystanie z pomocy prawnika na zwykłych zasadach. W siedzibach kancelarii adwokackich oraz niektórych okręgowych radach adwokackich będą dyżurowali adwokaci i aplikanci adwokaccy.

W ramach prowadzonej akcji bezpłatnych porad adwokackich udzielać będą m.in. Adwokat Michał Zajączkowski, Kancelaria Adwokacka w Dzierżoniowie, Rynek 55, lok. 3, tel. 695 915 005, w godzinach od 9:00 do 14:00, czy Adwokat Barbara Krechowiecka, Kancelaria Adwokacka w Dzierżoniowie, Rynek 55, lok. 5, tel. 508 103 263, w godzinach od 9:00 do 14:00. Pełan lista dostępna jest na stronie adwokatura.pl.

Akcja Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich cieszy się wielką popularnością. Każdorazowo udzielanych jest kilka tysięcy porad. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach spadkowych, alimentacyjnych, podziału majątku po rozwodzie. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych. Zdecydowanie rzadziej zgłaszane są problemy z zakresu prawa karnego.

Osoby zainteresowane poradami powinny w miarę możliwości zabrać ze sobą dokumentację dotyczącą ich spraw (np. umowy, akty notarialne, pisma z urzędów). Pozwoli to adwokatom na dokładne zapoznanie się z problemem, a zatem na pełniejszą poradę.

Pierwszy raz akcję przeprowadzono w roku 2009.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl