Strona głównaAktualnościInwestycyjne bogactwo Dzierżoniowa

Inwestycyjne bogactwo Dzierżoniowa

– To był trudny czas i bardzo dziękuję mieszkańcom za wyrozumiałość. Mimo tak dużego zakresu prac lepsze drogi wciąż są w centrum mojej uwagi, podobnie jak inwestycje w mieszkańców – mówi burmistrz Dariusz Kucharski.

Przebudowa ul. Bielawskiej i Batalionów Chłopskich oraz Piłsudskiego, budowa ronda na ul. Daszyńskiego, remont dróg w południowej części miasta i na osiedlach, nowe place zabaw z siłownią plenerową – to najważniejsze inwestycje realizowane w tym roku. Znacząco poprawiają one nasz komfort kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Już niebawem, gdy prace drogowe na głównych i ważnych dla komunikacji drogach się zakończą, poczujemy o ile lepiej i bezpieczniej jeździ się po Dzierżoniowie. Dzięki zdobytym z zewnątrz pieniądzom koszt realizacji tych inwestycji jest znacznie niższy.

Główne arterie miasta na poziomie

Na remont ul. Piłsudskiego urząd zdobył prawie 1 mln 238 tys. zł w ramach tzw. schetynówek, druga połowa kosztów pochodzi z budżetu miasta, z kolei rondo na ul. Daszyńskiego realizowane było wspólnie z Urzędem Marszałkowskim. Kończy się przebudowa ul. Piłsudskiego wraz z chodnikami i ścieżką rowerową, nowym oświetleniem, nowymi miejscami parkingowymi, dodatkowym pasem skrętu. – Wykonując inwestycje drogowe inwestujemy też w energooszczędne oświetlenie – mówi burmistrz Dzierżoniowa.

Duże znaczenie dla jakości ruchu w Dzierżoniowie ma też realizowana etapami przebudowa ul. Batalionów Chłopskich i Bielawskiej. Prace o łącznej wartości 3 mln 500 tys. zł zakończą się we wrześniu. Miasto finansuje je kwotą 1 mln 500 tys. zł. 2 mln zł pochodzą od właściciela drogi, którym jest Województwo Dolnośląskie. Dzierżoniów, prowadzący inwestycję w imieniu województwa sfinansował również nowe oświetlenie (500 tys. zł).

Ważne są też osiedla spółdzielcze i jednorodzinne

Podpisane niedawno przez burmistrza Dzierżoniowa i prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej porozumienie umożliwi zwiększenie inwestycji na naszych osiedlach. W tym roku remontowana jest droga wzdłuż budynków nr 6 i 7 na os. Tęczowym z 42 miejscami parkingowymi, nowym oświetleniem i odwodnieniem. Zadanie o podobnym zakresie wykonano wzdłuż budynków 24 i 25, gdzie powstało z 26 miejsc parkingowych.

– Wspólnie ze spółdzielnią przygotowujemy kolejne inwestycje na osiedlach. Zapewniam, że nie zapominam o innych częściach miasta – deklaruje burmistrz Dzierżoniowa.

670 tys. zł przeznaczono w tym roku na restrukturyzację dróg w południowo-wschodniej części miasta. Trwają tam prace porządkujące gospodarkę wodno-ściekową wraz z przebudową chodników i części jezdni, przewidziane jest nowe oświetlenie drogowe. Całe zadanie kosztować będzie 2 mln 300 tys. i zakończy się w przyszłym roku.

Liczy się też kultura wypoczynku

– Równie istotne, co inwestycje w infrastrukturę techniczną, są również inwestycje w mieszkańców. W to, jak wypoczywają. Dlatego właśnie przy Parku Miejskim między osiedlami powstały dwa place zabaw, siłownia plenerowa i budowane jest zaplecze sanitarne. To zaczątek nowoczesnego miejsca rekreacji, w którym czas spędzają różne pokolenia – mówi burmistrz Dariusz Kucharski. Na kosztujące 1 mln 230 tys. zł zadanie Dzierżoniów pozyskał 400 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Symbolem integracji międzypokoleniowej stała się Aleja Bajkowa, w której swoje gwiazdy znajdują bohaterowie kreskówek wybierani przez najmłodsze i najstarsze pokolenie. W tym roku są to Elza i Miś Uszatek – to oni właśnie stali się czołowymi postaciami na festynie rodzinnym, który odbył się 5 września i ma być stałą imprezą organizowaną w tym miejscu na zakończenie wakacji.

Inwestycje drogowe w skrócie

  • Batalionów Chłopskich i Bielawska – 1 km drogim, nowe chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie, 72 lampy ledowe
  • Piłsudskiego – 633 metry drogi, chodniki, ścieżka rowerowa, 80 miejsc parkingowych, 35 lamp ledowych
  • Rondo Piłsudskiego i Daszyńskiego – zegar na rondzie to u nas nowość
  • Os. Tęczowe – 221 metrów drogi, 68 miejsc parkingowych, 10 lamp ledowych
  • Drogi w południowej części miasta – 1 km drogi, rozdział kanalizacji sanitarnej i deszczowej

Galeria zdjęć:
http://www.dzierzoniow.pl/pl/news/inwestycyjne-bogactwo-dzier-oniowa

przegląd inwestycji 23.09.2015

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl