Strona głównaAktualnościInwestycje w bielawskiej podstrefie WSSE. Będą nowe miejsca pracy

Inwestycje w bielawskiej podstrefie WSSE. Będą nowe miejsca pracy

Dobiegają końca inwestycje w bielawskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, które zwiększą konkurencyjność Bielawy w pozyskiwaniu inwestorów oraz wpłyną na rozwój gospodarczy miasta.

Dzięki pozyskaniu przez Bielawę ponad 13 mln złotych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz blisko 2 mln z budżetu państwa, a także zabezpieczeniu 2 mln ze środków własnych, budowane są drogi, infrastruktura wodno-kanalizacyjna i energetyczna, która ma podnieść atrakcyjność inwestycyjną bielawskiej podstrefy przy ulicy Grunwaldzkiej.

Przygotowanie wspomnianych obszarów jest o tyle istotne, że miasto w najbliższym czasie zamierza sfinalizować rozmowy z kolejną firmą, która planuje wybudować w Bielawie swój zakład produkcyjny.

poig_22

W oparciu o fundusze zewnętrzne wybudowany został łącznik pomiędzy ulicami Grunwaldzką, Ceglaną i S. Żeromskiego oraz droga w kierunku planowanej południowej obwodnicy Dzierżoniowa. Oprócz tego powstały dwa dwustumetrowe sięgacze od ulicy Grunwaldzkiej w stronę Dzierżoniowa. Wszystkie drogi posiadają kanalizację deszczową, oświetlenie i ścieżki pieszo-rowerowe.

Co jednak najważniejsze pełnią one funkcję dróg dojazdowych do kilkunastu hektarów terenów inwestycyjnych podstrefy ekonomicznej, których wartość szacowana jest na mln ponad 5 mln zł. Ponadto drogi te ułatwiają dojazd do już istniejących przedsiębiorstw takich jak: Techspring, El-MONT, Ekologiczne Centrum Odzysku czy Oczyszczalnia Ścieków. Prace inwestycyjne rozpoczęły się wiosną tego roku, a zostaną w ukończone w najbliższych dniach.

poig_5

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl