Strona głównaAktualnościInauguracja Sezonu Turystycznego w Boguszowie-Gorcach

Inauguracja Sezonu Turystycznego w Boguszowie-Gorcach

„Inauguracja Sezonu Turystycznego 2015 – 11 Powitanie Wiosny dawnymi śladami …” za nami. W tym roku przeszło 150 turystów z Dolnego Śląska i zaproszonych osób – w tym Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Jacek Cichura – gościło w Centrum Kulturalno-Kongresowym WITOLD w Boguszowie-Gorcach.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęła diaporama „Po sąsiedzku” ukazująca Wałbrzych oraz wiersz p. Haliny Jasionowskiej ,,Dawne ślady”. Po przywitaniu gości, Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych oraz Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej przedstawiło prelekcję „Dawnymi śladami Boguszowa-Gorc” w której ukazane zostało dawne miasto i jego minione chwile. Dawne ślady …Ducha Gór to temat wystąpienia, w którym p. Bogusław Romaszewski ukazał w ciekawy sposób postacie duchów.

Krzysztof Krzyżanowski i Dariusz Wójcik badacze górnictwa, eksploratorzy, współpracownicy miesięcznika ,,Odkrywca”, zaprezentowali uczestnikom Inauguracji ciekawą prelekcję o Boguszowie – Gorcach pt. „Zapomniane podziemia”. Natomiast Krzysztof Żarkowski przedstawił uczestnikom podczas pokazu multimedialnego „Florę i faunę Masywu Chełmca”. Tegoroczne spotkanie dodatkowo „ozdobiły” wystawa fotograficzna Waldemara Kałasznikowa „SUDETY”, występ uczniów Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze – laureatów jesiennej edycji konkursu Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon oraz Krotochwila p. Janusza Procińskiego. Nie zabrakło również akcentu w postaci kwiatów – w tym roku „kwiatowym” patronem imprezy był IRYS/kosaciec. Oprócz prezentacji i wiersza o irysie przygotowanej przez Urszulę Stefanow, każdy z uczestników otrzymał cukierek Irys oraz kwiaty wykonane przez podopiecznych Polskiego Związku Niewidomych w Wałbrzychu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Wałbrzychu, Urzędowi Miejskiemu w Boguszowie-Gorcach, Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu oraz Muzeum w Wałbrzychu za przygotowanie wystąpień oraz stoisk promocyjnych na Inaugurację, a także ZGM – Centrum Kulturalno-Kongresowemu WITOLD za pomoc przy organizacji imprezy.

Organizatorzy imprezy: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach oraz Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej

 UM Boguszów Gorce

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl