Strona głównaAktualnościImprezy towarzyszące Dniom Dzierżoniowa

Imprezy towarzyszące Dniom Dzierżoniowa

Wprawdzie świętowanie dzierżoniowianie zaczęli już 24maja koncertem Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, ale przed nadchodzącym weekendem wciąż czeka nas sporo wydarzeń. Imprezy towarzyszące świętu miasta potrwają do 1 czerwca.

We wtorek 28 maja o godz. 10.00 „Legendy o dzierżoniowskim smoku” wystawie w DOK-u Przedszkole Publiczne nr 1. W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej przez cały dzień można zaś wziąć udział w quizie „Czy znasz Dzierżoniów?”.

29 maja o godz. 17.00 w filii biblioteki na ul. Sikorskiego 2 odbędzie się konkurs recytatorski „Moje miasto, mój dom”.

Dzień później zaplanowano o godz. 16.00 festyn rodzinny przy Szkole Podstawowej nr 3 „Spotkajmy się w Dzierżoniowie”, a o godz. 17.00 – koncert z okazji jubileuszu 10-lecia współpracy Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Wojciecha Kilara z Základní Umělecká Škola Jindřicha Pravečka w Lanškroun w Czechach. Odbędzie się on w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Tego samego dnia o godz. 18.30 czeka nas jeszcze w Muzeum Miejskim wernisaż wystawy Josef Schilt – pasja artystyczna w tworzeniu pasji. 110 lat drogi krzyżowej w kościele św. Jerzego.

31 maja o godz. 9.00 rozpoczną się zaś na tamie w Łagiewnikach Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Dzierżoniowa. Ich organizatorem jest dzierżoniowskie koło PZW.

1 czerwca na tym samym zbiorniku rozegrane zostaną podobne zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. O godz. 13.00 na placu targowym przy Stadionie Miejskim będzie można obejrzeć pokazy modeli latających, spalinowych, aut RC i śmigłowców elektrycznych.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl