DNI ŚWIDNICY

Dni Świdnicy to impreza o najdłuższej historii w dziejach miasta. Pierwsza edycja odbyła się w 1968 roku. Dziś Dni Świdnicy to familijne festyny plenerowe, koncerty, konkursy (np. „Świdnicki Łokieć”) i zabawy, organizowane zwykle w czerwcowy weekend. Uczestniczą w nich nie tylko świdniczanie, lecz także mieszkańcy całego regionu.

Strona internetowa: ZOBACZ

ŚWIDNICKIE MIĘDZYNARODOWE NOCE JAZZOWE

Świdnickie Międzynarodowe Noce Jazzowe, odbywające się w Świdnicy przez cały rok z udziałem czołowych muzyków jazzowych z Polski i zagranicy, cieszą się dużą popularnością. Koncertom często towarzyszą wystawy fotograficzne i plastyczne.

Strona internetowa: ZOBACZ

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BACHOWSKI

Międzynarodowy Festiwal Bachowski to święto muzyki, które na stałe zagościło w kalendarzu imprez Świdnicy. Jest okazją do uczestniczenia w znakomitych koncertach symfonicznych wirtuozów i orkiestr z całego świata w pięknych wnętrzach Kościoła Pokoju.

Strona internetowa: ZOBACZ

FESTIWAL TEATRU OTWARTEGO

Festiwal Teatru Otwartego pozwala widzom przeżyć emocje spektakli teatralnych w iście magicznej scenerii świdnickiego Rynku. Od spektakli familijnych po propozycje dla dorosłych – każdy znajdzie coś dla siebie wśród propozycji grup teatralnych z całej Europy.

Strona internetowa: ZOBACZ

ŚWIDNICKA KOLĘDA

Świdnicka Kolęda odbywa się w drugiej połowie grudnia, a jej znakiem rozpoznawczym jest nastrojowy Jarmark Bożonarodzeniowya a także konkursy, inscenizacje, wystawy, pokazy kulinarne, kolędowanie, Wigilia Wszystkich Świdniczan i wiele innych.

Strona internetowa: ZOBACZ

RAJD ŚWIDNICKI KRAUSE

Rajd Świdnicki Krause, jako jedna z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rokrocznie przyciąga rzesze kibiców. Start, meta i baza rajdu zlokalizowane są w Świdnicy. Trasa rajdu przebiega po szybkich i krętych trasach w Górach Sowich, dzięki czemu impreza jest bardzo widowiskowa.

Strona internetowa: ZOBACZ

FESTIWAL REŻYSERII FILMOWEJ

Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy to jedyne święto reżyserii filmowej na świecie. Podczas Festiwalu odbywa się szereg pokazów filmowych i spotkań z reżyserami wielkiego formatu oraz gwiazdami ekranu. Podczas warsztatów sztuki reżyserskiej każdy może nauczyć się czegoś od mistrzów.

Strona internetowa: ZOBACZ

OGÓLNOPOLSKI KONGRES REGIONÓW

Ogólnopolski Kongres Regionów to wielkie spotkanie samorządowców z przedsiębiorcami pod hasłem: Samorząd Inwestycje Rozwój”, którego organizatorami są: wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska i Miasto Świdnica.

Strona internetowa: ZOBACZ

Źródło: UM Świdnica

Brak komentarzy

Komentarze dla tego wpisu zostały wyłączone.