Strona głównaAktualnościIII Wyścig MTB Podziemia Osówki w Głuszycy

III Wyścig MTB Podziemia Osówki w Głuszycy

337 kolarzy górskich stanęło na starcie III Wyścigu MTB Podziemia Osówki, który odbył się niedzielę 15 maja w Głuszycy. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy: mini o długości 25 km i 50-km trasę mega. Po wspólnym starcie rowerzyści w trakcie zawodów wybierali dłuższy lub krótszy dystans do pokonania. Głuszycki wyścig przebiegający przez pasma Gór Sowich, Suchych i Kamiennych otworzył rywalizację o III Puchar Strefy MTB Sudety.

-Trasa mini rozpoczęła się od stromego podjazdu po granitowej kostce o nachyleniu do 29 %. Była zróżnicowana technicznie, wiodła szutrowymi drogami, leśnymi ścieżkami, single trackami, nie zabrakło też przepraw przez błotniste tereny. Trasa mini miała w sobie to, co kolarz górski lubi najbardziej – strome podjazdy i wymagające technicznych umiejętności zjady. Dystans mega wymagał od zawodników zdecydowanie lepszego przygotowania technicznego i kondycyjnego. Szczególnie trudny ze względu na padający w połowie maja śnieg okazał się przejazd przez niebieski single track. Wysiłek przy pokonywaniu wysokich przewyższeń zrekompensowały jednak piękne głuszyckie panoramy, które zawodnicy mogli podziwiać w czasie wyścigu, przejeżdżając m.in. przez głuszyckie stawy w pobliżu Podziemnego Miasta Osówka czy też mijając punkty widokowe w Łomnicy i w Grzmiącej – komentuje Grzegorz Walczak ze Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy, współorganizator maratonu MTB.

–Oprócz wielu kolarzy górskich z  Polski w naszych zawodach brali udział także zawodnicy z Czech, Niemiec i Francji. Cieszy mnie, że w wyścigu wystartowała liczna grupa głuszyckich rowerzystów. Gratuluję wszystkim zawodnikom, a  szczególnie tym, którzy zajęli wysokie miejsca w kategorii open i w swoich kategoriach wiekowych – dodaje burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Pierwszy na mecie dystansu mini był Piotr Sułek z Jaworzyny Śląskiej (Boplight Ataksport Team Świdnica) z czasem 1:01:58, drugie miejsce zdobył Rafał Byczkowki z Jugowa (Mitsubishi Materials Mtb Team), trzecie Bartosz Łysak ze Świdnicy.

Zwycięzcą dystansu mega był Piotr Kurczab z Ząbkowic Śląskich (Sgr Specialized) z czasem 2: 27:37. Miejsce drugie w kategorii open wywalczył Michał Konera, miejsce trzecie Rafał Alchimowicz z Jeleniej Góra (Ks Optyk Okular Jelenia Góra).

Szczegółowa klasyfikacja zawodników dostępna jest na stronie http://wyniki.datasport.pl/results1778/

Po starcie zawodników III Wyścigu MTB Podziemia Osówki przeprowadzone zostały także minizawody kolarskie dla dzieci, które zacięcie rywalizowały o miejsca na podium w kilku kategoriach wiekowych.

Organizator wyścigu Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy oraz partner wiodący Gmina Głuszyca dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji głuszyckiego wyścigu. Szczególne podziękowania dla sponsorów, którymi są: spółka Podziemne Miasto Osówka, Bank Zachodni WBK S.A., Agencja Ubezpieczeniowa Plewiska, Agroturystyka Pograniczna, Jadłodajnia Finezja, ZNID Walczak, Agroturystyka Pod Ostoją, Partner-tex, Bike-finger K. Paluszek, Mariusz Piotrowski-Bikes, Wodociągi Wałbrzych.

Grzegorz Walczak i Roman Głód dziękują za nieocenioną pomoc Arturowi Gołdzie, radnym miejskim Mirosławowi Żołopie, Marcie Wróblewskiej, Beacie Drapale, Edycie Popek, Monice Rejman – dyrektor i pracownikom Centrum Kultury-MPB w Głuszycy oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Głuszycy i jednostce OSP w Głuszycy Górnej. Podziękowania dla restauracji Gościniec Sudecki i wolontariuszy: Tadeusza Reczka, Sylwii Rekowskiej, Jakuba Rekowskiego, Sławomira Kroczyńskiego, Iwety Głód, Agaty i Barbary Walczak, Anety Literskiej, Katarzyny Łazanowskiej, Marka Zglejszewskiego, Jacka i Ewy Kędzierskich, Wojciecha Jelewskiego, zawodników UKS Gim Głuszyca, motocyklistów ze stowarzyszenia Ekipa Rozkręt oraz dla zaangażowanych rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy. Serdeczne podziękowania za wiele dni wytężonej pracy nad organizacją wyścigu dla członków Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy – Magdaleny Kandefer, Janusza Pawłowskiego, Łukasza Pokorskiego, Karola Szyszki i Grzegorza Czepila.

1562b442447cd04d3d77908da351698d

Gmina Głuszyca

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl