Strona głównaAktualnościIII etap Grodów Piastowskich zawita do Dzierżoniowa

III etap Grodów Piastowskich zawita do Dzierżoniowa

W tym roku Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich odbędzie się już po raz 50. Ściganie kolarze rozpoczną w najbliższą środę 6 maja w Świdnicy, a zakończą trzy dni później w Legnicy. W Dzierżoniowie będziemy mogli śledzić kolarskie zmagania w piątek 8 maja.

Dotychczas największy i najważniejszy wyścig w kraju poza Tour de Pologne będzie miał od tego roku niższą kategorię – 2.2.

5 maja odbędzie się oficjalna prezentacja ekip. Po prezentacji zaplanowano uroczystą galę z okazji 50-lecia wyścigu. „Grody” będą liczyły cztery etapy. Tegoroczna edycja będzie miała zmienioną formułę, każdy etap zostanie rozegrany na rundach ze startem i metą w tym samym miejscu.

O klasyfikacji końcowej wyścigu zdecyduje w dużej mierze trzeci etap rozgrywany 8 maja. Kolarze wyruszą z Dzierżoniowa, do pokonania będą mieli aż sześć premii górskich zlokalizowanych na przełęczach Srebrnogórskiej i Woliborskiej. Finisz także w Dzierżoniowie.

Trasa przejazdu III etapu

Do programu organizatorzy włączają także wyścigi dla amatorów szosy. Będą to cztery „Piastowskie Klasyki”, które zostaną rozegrane przed głównymi wyścigami na profesjonalnie zabezpieczonej tej samej rundzie, na której będą się ścigali zawodowcy. W rejonie startu i mety pomiędzy rundami zaplanowano wyścigi dla dzieci.

KLASYK DZIERŻONIOWSKI Dzierżoniów, OSiR ul. Strumykowa 1
godz. 8:30 – 10:30 – biuro zawodów -OSiR
godz. 11:00 – START Wyścigu Dystans – MEGA – 65,0 km Limit czasu – 2h30′
godz. 14:30 – dekoracja, wręczenie nagród, scena główna

grody

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl