Strona głównaAktualnościII Zjazd Świdniczan – już za miesiąc

II Zjazd Świdniczan – już za miesiąc

Już za niespełna miesiąc rusza kolejny Zjazd Wszystkich Świdniczan. Od 21 do 24 sierpnia 2014 roku świdniczanie mieszkający stale w mieście i przyjeżdżający z Polski, Europy i świata spotkają się w swoim rodzinnym mieście, by wspólnie pobawić się i powspominać.

Zapisy cały czas trwają, a do dziś swój udział zapowiedziało ponad 800 osób, wśród nich są świdniczanie z Australii, USA, Grecji, Szwecji czy Wielkiej Brytanii.

Organizatorzy, jak przed rokiem, szykują atrakcyjny program (w załączniku). Nie zabraknie wycieczek w bliższe i dalsze okolice Świdnicy, które – tak jak przed rokiem – cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Także świdniccy restauratorzy przygotowują popołudnia lub wieczory tematyczne, podczas których będzie można skosztować potraw z kuchni greckiej, bawarskiej czy francuskiej, posłuchać muzyki na żywo czy obejrzeć ciekawy film. W czwartek, piątek i sobotę co wieczór w Rynku odbędą się koncerty, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Podobnie jak przed rokiem, w ramach zjazdu zaplanowano mszę św. w intencji wszystkich świdniczan, która zostanie odprawiona w katedrze w niedzielę – ostatniego dnia zjazdu. Po niej zapraszamy do wspólnego zdjęcia świdniczan na placu przed katedrą.

Tegoroczną ciekawostką są także zjazdowe gadżety – koszulki, kubki, maskotki itd., z których każdy uczestnik zapisujący się na zjazd może skomponować dowolny zestaw. Gadżety, które są zamawiane w trakcie wypełniania formularza zgłoszeń, cieszą się naprawdę dużym powodzeniem.

W ramach zjazdu zaplanowano również konkurs fotograficzny „Ze Świdnicą w tle”. Nagrodą główną w nim jest tablet ufundowany przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość. Co zrobić, by dać sobie szansę na wygraną? Wystarczy znaleźć w archiwum lub zrobić sobie albo komuś z rodziny czy znajomych zdjęcie, na którym w tle jest charakterystyczny element architektoniczny albo obiekt w Świdnicy. Szczegóły w regulaminie.

Na Zjazd Świdniczan, podobnie jak przed rokiem, zaproszeni są wszyscy ci, którzy urodzili się w Świdnicy przed wojną, jak też ci, którzy trafili tu po 1945 roku. Zapraszamy zarówno tych żyjących w mieście obecnie, jak i tych, którzy z różnych powodów stąd wyjechali. Jak pokazał I Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan, mieszkańcy naszego miasta mają ogromną potrzebę spotkania się i integracji.

zjazd_swidniczan

PROGRAM II ZJAZDU ŚWIDNICZAN

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „ZE ŚWIDNICĄ W TLE”

Jak się zapisać?

Formularze zgłoszeniowe wydawane są w Informacji Turystycznej w świdnickim Rynku oraz w wieży ratuszowej. W tym roku uruchomione zostały także formularze, które można wypełnić on-line na stronie www.zjazdswidniczan.pl

O II Integracyjnym Zjeździe Wszystkich Świdniczan

II Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan (21-24 sierpnia 2014 roku) to wielkie spotkanie wszystkich, obecnych i byłych mieszkańców Świdnicy. Zapraszamy tutaj także przedwojennych świdniczan narodowości niemieckiej, uchodźców greckich, którzy znaleźli tu azyl w latach 50. i 60. XX w., Żydów, którzy wyjechali w latach 50. i którzy zostali zmuszeni do emigracji po r. 1968, Polaków, którzy opuścili miasto w latach 70. i 80., Rosjan, którzy urodzili się tu w rodzinach pracujących dla wojsk Armii Radzieckiej, tych, którzy w poszukiwaniu pracy wyemigrowali w XXI w. Słowem wszystkich, którzy byli bądź są związani ze Świdnicą!

Organizatorami II Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan są Świdnicki Ośrodek Kultury, Miasto Świdnica oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl