Strona głównaAktualnościII Zimowy Ultramaraton Karkonoski

II Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Znamy już termin II edycji Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego – będzie to 7 marca 2015 roku. W tym roku kilka istotnych zmian. Przede wszystkim trasa zostaje odwrócona, z czego wszyscy wydają się być zadowoleni. Zaczyna na Polanie Jakuszyckiej. Zawodnicy przebiegną przez cały grzbiet Karkonoszy – przez Szrenicę, Śnieżne Kotły, Śnieżkę, Przełęcz Okraj, aż do serca Karpacza. Zapisy ruszają 17 listopada o godzinie 12:00 !

Tym razem meta zlokalizowana będzie na deptaku tej turystycznej miejscowości, więc kibiców na pewno nie zabraknie.
Zwiększył się także limit osób startujących do 250 osób.  Łączny dystans to  52 km, a kto był w Karkonoszach prawdziwą zimą, ten wie, jak bardzo potrafią dać w kość. Zawodnicy będą mieli okazję zobaczyć te góry w ich najpiękniejszej, zimowej odsłonie.

Ze względu na możliwość wystąpienia prawdziwie zimowej pogody limit czasu na pokonanie całej trasy wynosi 11 godzin. Limity na poszczególnych odcinkach podane są w regulaminie zawodów. Zaplanowane są cztery punkty odżywcze, rozstawione mniej więcej co 10 – 15 km. Limity mogą ulec skróceniu/wydłużeniu przed zawodami w zależności od panujących warunków atmosferycznych, o czym Zawodnicy będą informowani w formie komunikatów startowych na stronie w Aktualnościach oraz na Facebooku. Decydując się na start w zawodach podejmujecie już pierwsze ryzyko, bowiem zima w Karkonoszach jest całkowicie nieprzewidywalna i nie sposób ocenić jak ciężko będzie na trasie w marcu. Zima w górach nie zna kompromisów.

Bieg jest memoriałem Tomka Kowalskiego, który sam był ultramaratończykiem, zapalonym sportowcem, alpinistą, a który w marcu 2013 roku nie wrócił z zimowej wyprawy na Broad Peak.

Więcej bieżących informacji można znaleźć na stronie organizatora: http://ultramaratonkarkonoski.pl/.

10660364_362814937215990_267492504826289911_n

mapa_jpg

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl