Strona głównaAktualnościII ząbkowickie zawody „Frankie Contest” w skateboardingu zakończone (WIDEO)

II ząbkowickie zawody „Frankie Contest” w skateboardingu zakończone (WIDEO)

Na ząbkowickim skateparku mieszczącym się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Kusocińskiego odbyły się zawody w jeździe na deskorolce. Podobnie jak przed rokiem do Miasta Krzywej Wieży przyjechali zawodnicy z różnych zakątków kraju m.in. Krakowa, Wałbrzycha, Zielonej Góry, Namysłowa, Żar, Czeladzi, Jeleniej Góry, Dzierżoniowa, Legnicy, Leszna, Wrocławia, Kędzierzyna Koźla, Rybnika, Nowej Soli, Szklarskiej Poręby i oczywiście nie zabrakło skejterów z Ząbkowic Śląskich.

Tym razem zawodnicy oprócz walki o prestiż i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, konkurowali przede wszystkim o nagrody pieniężne.

Piękna pogoda sprzyjała deskorolkowcom tego dnia. Zawody przeprowadzone były w formie Contest (każdy zawodnik jeździł indywidualnie) oraz Best Trick (konkurs na najlepszą i najtrudniejszą sztuczkę wykonaną na deskorolce). Ocenie jurorów podlegała technika jazdy, styl, prędkość jak i umiejętność wykorzystania elementów skateparku. Dla najmłodszych zawodników przewidziano „mini jam”. Zawody skateboardingowe przebiegały w doskonałej atmosferze oraz przy przepięknej pogodzie. Świetne bity i profesjonalny komentarz były uzupełnieniem tego wspaniałego sportowego widowiska.

WYNIKI THE FRANKIE CONTEST – deskorolka

FINAŁY:
1. Przemek Hippler
2. Przemek Wardęga
3. Robert Chudaszek
4. Dawid Leśniak
5. Dawid Rykowski
6. Dawid Dubas
7. Krzysztof Kozłowski
8. Kacper Jakóbczyk
9. Mateusz Okuła
10. Kamil Zabielski

BEST TRICK:  Dawid Rykowski 

Mini Jam zorganizowany przez szkółkę deskorolki z Wrocławia skateschool.pl
Szymek Szczepańczyk (Wrocław) – 10 lat
Jan Drelichowski (Wrocław) – 8 lat

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo:

UM Ząbkowice Śląskie

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl