Strona głównaAktualnościII Polski Rajd Ekologiczny przejedzie przez Sudety

II Polski Rajd Ekologiczny przejedzie przez Sudety

Politechnika Wrocławska organizuje w dniach 30 i 31 maja 2015 r. II Polski Rajd Ekologiczny połączony z konferencją naukową pn. „Vehicles of the Future”.  Rajdo-Konferencja rozpocznie się na terenie Politechniki bezpłatnym  tankowaniem  biopaliwa  jednośladów i wielośladów, następnie uczestnicy przejadą do wrocławskiego Rynku, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie imprezy oraz prezentacja pojazdów. Po czym kilka minut po godzinie 10 rajdowcy wyruszą w trasę z Wrocławia przez Oleśnicę, Oławę, Strzelin i Świdnicę do Wałbrzycha.

Przedsięwzięcie jest syntezą klasycznej konferencji naukowej oraz pokazu alternatywnych konstrukcji pojazdów, a także efektywności rajdowej pojazdów użytkowych, zasilanych biopaliwami i innymi zespołami napędowymi.

W Świdnicy rajdowcy pojawią się w sobotę 30 maja około godziny 15:30 na parkingu przed Centrum Technologii Energetycznych. W tym miejscu zorganizowane zostanie seminarium n.t. „Energetyka odnawialna”. Dla mieszkańców naszego miasta będzie to znakomita okazja, aby w trakcie postoju uczestników rajdu, porozmawiać z kierowcami na temat nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań zastosowanych w ich pojazdach. Zmyślne konstrukcje podziwiać będzie można również w trakcie przejazdu przez miasto w kierunku Wałbrzycha, gdzie zaplanowano metę rajdu.

Przed przystankiem w Świdnicy uczestnicy rajdu zatrzymają się m.in. w Oławie, aby złożyć kwiaty pod Pomnikiem Losów Ojczyzny oraz w Oleśnicy pod pomnikiem Golgoty Wschodu. W ten sposób, w ramach przypadającej w bieżącym roku 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, oddadzą hołd polskim żołnierzom walczącym i poległym w najkrwawszym konflikcie zbrojnym w dziejach ludzkości, rozpętanym przez hitlerowskie Niemcy.

Głównym celem rajdu, organizowanego przez obchodzącą w tym roku jubileusz 70-lecia Politechnikę Wrocławską, Wydział Mechaniczno-Energetyczny przy współpracy Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w Warszawie, jest wymiana doświadczeń i poglądów, a także prezentacja futurystycznych projektów w ramach nowego rodzaju forum myśli technicznej. Organizowany rajd wychodzi naprzeciw wzrastającej aktywności badawczej studenckich kół naukowych, klubów, miłośników motoryzacji oraz dokonaniom  naukowców, a także perspektywicznemu, zwiększonemu zainteresowaniu Gospodarki Narodowej tematyką ogólnie rozumianego transportu.

Motto „Rajdo-Konferencji” brzmi: „Kocham Polskę i Ty Ją kochaj”. Główne hasło tegorocznej edycji to: „Pamięć o przeszłości mostem do przyszłości”.

II RAJD EKOLOGICZNY – PROGRAM 

rajd ekologiczny

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl