Strona głównaAktualnościIdealna strategia zespołu MMM Racing Team z Gminy Walim

Idealna strategia zespołu MMM Racing Team z Gminy Walim

W zeszły “wyścigowy” weekend na Torze Poznań odbyła się 3. i 4. Runda WSMP oraz druga runda Mistrzostw Polski Hour Race, w których uczestniczył zespół MMM Racing, pod dowództwem Michała Matuszyka. W barwach zespołu – reprezentującego Gminę Walim wystartowali: Miłosz Matuszyk, Damian Lempart oraz Michał Matuszyk. Zespół do rywalizacji w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski wystawił BMW E 36 318 is.

Młodzi kierowcy, debiutując w tegorocznym, wyścigowym sezonie, po pierwszym dniu, zajęli trzecie miejsce w klasie o pojemnościowej do 2000 cm3, ze stratą 0,4 s do drugiego miejsca.

Następnego dnia, kierowcy w pełnej gotowości stawili się do wyścigu, który rozpoczął się niespodziewanymi opadami deszczu, mieszając tym plany i strategie wszystkim zespołom. Cała stawka rozpoczęła pierwsze- mierzone okrążenia za Safety Carem, w międzyczasie zjeżdżając na zmianę opon. Miłosz Matuszyk, który ruszył jako pierwszy, zjechał jak najwcześniej na zmianę opon i kontynuował równą jazdę w ciężkich warunkach. Po pokonaniu połowy dystansu,  podczas obowiązkowego pit-stopu, zmienił się ze swoim kolegą – Damianem Lempartem, do którego należało dojechanie do mety w polepszających się, ale bardzo zdradliwych warunkach pogodowych. Ostatecznie dzięki bardzo dobrej strategii i równej jeździe młodzików, debiutujących w wyścigach samochodowych, cały zespół w drugim wyścigu zajął drugie miejsce, zachowując tym szansę na walkę o tytuł Mistrza Polski w pierwszym sezonie startów.

MMM Racing Team Walim

Gmina Walim, fot. MMM RACING TEAM – Michał Matuszyk

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl