Strona głównaSportI Zimowy Półmaraton Gór Stołowych

I Zimowy Półmaraton Gór Stołowych

W związku z dużym zainteresowaniem biegania na trasach w Górach Stołowych, dnia 31 stycznia 2015 r. po raz pierwszy odbędzie się w Zimowy Półmaraton Gór Stołowych, na który można zapisywać się już od 15 listopada 2014 r. Termin ten jest bardzo ważny, albowiem Park Narodowy ustalił limit uczestników na 350 osób. Trasa liczyć będzie 21 km i przebiegać będzie w całości po polskiej stronie gór. Organizatorem zawodów jest Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS Maciej Sokołowski oraz EKSPLORIS Piotr Hercog.

Start przewidziano w  schronisku PTTK Pasterka w Górach Stołowych o godzinie 9.00, zaś metę przy schronisku  PTTK na Szczelińcu (3 km od startu/bazy zawodów). Trasa będzie wymagająca technicznie, dużo skał, zakrętów, znaczne przewyższenia, możliwe duże zaśnieżenie i zalodzenie. W razie obfitych opadów śniegu jedyna możliwa i przewidziana pomoc to rakiety śnieżne. Jednocześnie limit czasu ukończenia biegu wynosi 5 godzin. Uczestnikiem Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych może zostać każda osoba która do dnia zawodów ukończy 18 lat.

Zrzut ekranu 2014-11-07 08.22.58

PROGRAM RAMOWY:

Piątek (30.01.2015)

Od 15.00 – 23.00 Weryfikacja (kwaterowanie – dla chętnych) uczestników w biurze zawodów (DW SZCZELINKA)

Sobota (31.01.2015)

Od 7.00 – 8.15 Weryfikacja uczestników

9.00 – start (polana przed Schroniskiem Pasterka)

11.00-11.30 –  planowane przybycie najlepszych zawodników

13.00-17.00 – wydawanie ciepłego posiłku dla zawodników (DW Szczelinka)

14.00 – zamknięcie trasy

17.00 – 17.45 – oficjalne ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

18.00 – 19.00 – spotkanie z wybitną osobą świata gór

20.00 – ??? party time (prezentacja filmów i zdjęć z zawodów – (DW Szczelinka)., ognisko, sauna i balia zewnętrzna (Schronisko Pasterka ), i inne niespodzianki 😉

ZGŁOSZENIA I OPŁATA STARTOWA:

Zgłoszenia przyjmowane będą  od 15 listopada2014 roku (godzina 12.00) do zakończenia zapisów – wyczerpania limitu startujących.

Limit startujących: 350 – w tym 50 miejsc do dyspozycji organizatora (zawodnicy z zagranicy + goście zaproszeni).

Formularz zgłoszeniowy będzie zatrzymany po 300 zgłoszeniach ogólnodostępnych. Czekamy 5 dni na wpłatę na nasze konto wpisowego. Po tym czasie otworzymy ponownie zgłoszenia o liczbę niezapłaconych osób.

Przy pełnym wypełnieniu miejsc w początkowych dniach zgłoszeń, planujemy uruchomić ponownie formularz 1 grudnia o godz. 12.00 o liczbę osób które nie potwierdziły start poprzez wpłatę wpisowego.

 

Za ZGŁOSZENIE uważane jest prawidłowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie maratonu i wpłacenie opłaty startowej.

Opłata nie jest ważna, jeżeli zawodnik nie zostanie zgłoszony elektronicznie, jeżeli została dokonana po terminie lub gdy zostanie wniesiona po wyczerpaniu limitu miejsc.

Opłata startowa wynosi:

– 85 zł – wniesiona w terminie 15.11 do 25.11. 2014 roku + 45 zł (koszulka techniczna firmy Salomon wartości 100 zł);

– 105 zł – wniesiona w terminie 25.11 do 20.01. 2015 roku + 45 zł (koszulka techniczna firmy Salomon wartości 100 zł);

– 130 zł – wniesiona po 20.01.2015 roku (bez gwarancji pełnych świadczeń).

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie do wyczerpania limitu 350 miejsc! Liczone jest wyłącznie pełne zgłoszenie oraz wpłata wpisowego na nasze konto. Wtedy potwierdzeniem jest nadanie numeru startowego zawodnikowi.

Po zgłoszeniu czekamy maksimum do 7 dni na wpłynięcie wpisowego na nasze konto. Po tym okresie osoba będzie przeniesiona na listę rezerwowych.

 

 

W ramach opłaty startowej Organizator zapewnia:

· pamiątkę z zawodów (w zależności od sponsorów);

– okolicznościową koszulkę (za dodatkową opłatą – 45 zł – wyłącznie określoną podczas zapisywania);

· worek na depozyt;

· zabezpieczenie medyczne oraz GOPR;

· napoje i wyżywienie na trasie biegu, oraz posiłek na zakończenie (dokładna lista produktów będzie opublikowana na 20 dni przed startem zawodów);

· upominki od sponsorów (uzależnione od sponsorów);

– puchary i nagrody dla najlepszych

– inne atrakcje wieczorne.

KLASYFIKACJE :

W Maratonie Gór Stołowych prowadzona będzie główna klasyfikacja generalna OPEN (bez względu na płeć) i Open Kobiet  oraz klasyfikacje wiekowe (szczegóły w zakładce REGULAMIN).

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

Zawody odbędą się  bez względu na warunki pogodowe, jednakże, ze względów bezpieczeństwa w porozumieniu z GOPR i PNGS Organizator może zmienić trasę lub przesunąć zawody na inny dzień.

Zawodnicy muszą posiadać przy sobie przez cały czas zawodów: kurtkę przeciwwiatrową, rękawiczki, czapkę, folię NRC, telefon.

Zawodnicy zobowiązani są  do przestrzegania Regulaminu Parku Narodowego Gór Stołowych.

Organizator nie zapewnia bezpłatnych noclegów. Zawodnicy mogą rezerwować noclegi we własnym zakresie w Schronisku Pasterka, DW Szczelinka oraz Schronisku na Szczelińcu gdzie będzie zarezerwowana pula noclegów dla zawodników.

Więcej informacji na stronie: http://www.maratongorstolowych.pl/

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl