Strona głównaAktualnościI Ząbkowicki Piknik Średniowieczny zakończony

I Ząbkowicki Piknik Średniowieczny zakończony

Pomimo niesprzyjającej pogody w Ząbkowicach Śląskich odbył się zarówno I Ząbkowicki Piknik Średniowieczny, jak i Targi Produktu Regionalnego i Rękodzieła Artystycznego.

Goście przybyli na Ząbkowicki Rynek w sobotni poranek mogli zakupić od regionalnych producentów wspaniałe wyroby: wędliny, sery, chleby czy miody. Około godziny 10:00 rynkiem wstrząsnął bojowy okrzyk rycerzy, defilujących przed ratuszem, gdzie otrzymali z rąk Burmistrza Ząbkowic Śląskich miecz i symboliczne przejęli władzę w mieście. Po ceremonii rycerze przenieśli się pod Ząbkowicki Zamek, gdzie rozbili obóz. Goście Pikniku Średniowiecznego mogli tam przyjrzeć się z bliska średniowiecznemu życiu, ekwipunkowi rycerzy, pracy kata czy inkwizytora, obserwować turniej łuczniczy, turniej bojowy i bieg dam. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania ząbkowickiego zamku z przewodnikiem.

Głównym punktem Pikniku była rekonstrukcja polsko-czeskiej bitwy pod Ząbkowicami. Rekonstrukcja była wspaniałą lekcją historii dla wszystkich, którzy pomimo nieustannie padającego deszczu zebrali się na plantach zamkowych. Po bitwie można było obejrzeć występ grupy FireShow LUMINIS z Ząbkowic Śląskich.

piknik_sredniowieczny

Źródło: UM Ząbkowice Śląskie

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl