Strona głównaAktualnościI edycja zawodów Townhill w Kłodzku zakończona

I edycja zawodów Townhill w Kłodzku zakończona

W tym roku po raz pierwszy w Kłodzku odbyły się zawody Townhill. Ekstremalne emocje towarzyszyły śmiałkom zjeżdżającym na rowerach trasą prowadzącą z samego szczytu Twierdzy Kłodzko, przez ulice miasta, Rynek, aż do mety w Parku Sybiraków.

Równie ekscytująco było po stronie licznej widowni ustawionej na całej trasie zjazdu. Szczególnie mocny doping czekał na zawodników przy pokonywaniu przeszkód w postaci ramp i skoczni. Widowiskowe skoki i szybkie tempo towarzyszące zawodom robiły wrażenie na publiczności.

Przeszło 60 zawodników z Polski i zagranicy rywalizowało ze sobą podczas trzech zjazdów w czterech kategoriach: kobiety, hardtail (rower bez amortyzatorów), full (rower z amortyzatorami) oraz masters (uczestnicy 35+).
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji wspomogło organizacyjnie sportową imprezę, której inicjatorem jest Stowarzyszenie Entuzjastów Rozwoju Bystrzycy Kłodzkiej SERB. Puchar dla najszybszego zawodnika ufundował patron zawodów burmistrz Kłodzka Bogusław Szpytma.

W tegorocznej edycji zjazdów Townhill nagrody dla zawodników ufundował Bank BGŻ Bystrzyca Kłodzka, firma Simpla, karnety na wyciąg w Siennej Czarna Góra.pl, oraz firma Naxa. Zawodników i obsługę nawadniała firma MINERAL – producent wody mineralnej i napoju izotonicznego Izofresh. Upominki dla zawodników podarował właściciel sklepu patronackiego HUSQVARNA.
Kolejny zjazd odbędzie się w Międzylesiu we wrześniu, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Źródło: UM Kłodzko

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl