Strona głównaAktualnościGromada dzików od piątku na skwerze przy ul. Franciszkańskiej w Świdnicy

Gromada dzików od piątku na skwerze przy ul. Franciszkańskiej w Świdnicy

Na piątek, 25 kwietnia zaplanowano montaż ogromnej rzeźby – gromady dzików, które wraz ze skrzynią ozdobią plac przy ul. Franciszkańskiej.

Skąd pomysł na dziki? Dzik jest w herbie miasta, w związku z tym traktowany jest jako symbol Świdnicy. Gromada dzików wraz ze skrzynią pamięci trafi, zgodnie z wolą mieszkańców, na skwer przy ul. Franciszkańskiej, który niedawno został zrewitalizowany. Propozycja ta wpłynęła w ramach konsultacji „Giełda pomysłów”.

Rzeźba została odlana z brązu i będzie pokaźnych rozmiarów 160 x 406 cm. Największy – dorosły dzik będzie miał blisko 102 cm wysokości. Dziki autorstwa Aleksandra Mazija zrealizował wrocławski artysta–rzeźbiarz Grzegorz Łagowski.

Montaż ogromnej rzeźby to duże przedsięwzięcie, które zostanie zrealizowane przy użyciu dźwigu. Ze względów bezpieczeństwa w piątek, 25 kwietnia w godz. 7.00-12.00 nastąpi wyłączenie ul. Franciszkańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Marii Konopnickiej do skrzyżowania z ul. Siostrzaną. W tym czasie na tym odcinku obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania i postoju. Dojazd do ul. Grodzkiej zalecamy ulicami M. Konopnickiej, Mennicką, Teatralną, Siostrzaną, a dalej otwartym odcinkiem ulicy Franciszkańskie.

575549_378963852220026_2145841770_n

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl