Strona głównaAktualnościGrilluj i wygrywaj

Grilluj i wygrywaj

Potrafisz przygotować na grillu coś więcej niż zwykłe kiełbaski? Zbierz 3-osobową drużynę i weź udział w Otwartych Mistrzostwach Dzierżoniowa w Grillowaniu z Mrówką. Możesz wygrać nawet 500 zł. Impreza towarzyszyć będzie Terenowemu Rajdowi Amatorów Kolarstwa i Turystyki 17 maja.

Zawody w grillowaniu rozegrane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strumykowej w Dzierżoniowie w godz. 15.00-18.00. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 14 maja na adres e-mail imprezy@hotelosir.pl. Do zawodów organizatorzy dopuszczą ich tylko 10 – liczy się kolejność zgłoszeń. Każda drużyna wpłaca wpisowe w wysokości 20 zł.

Ekipy biorące udział w zawodach zobowiązane są do przygotowania i przyrządzenia produktów do grillowania: karkówka, kurczak, ryba. Organizator dostarcza produkty do grillowania oraz dodatki i przyprawy przed rozpoczęciem imprezy. Uczestnicy mogą korzystać z własnych mieszanek przypraw.

Organizator zapewnia każdemu zespołowi grilla (można też korzystać z własnego), stolik, produkty i dodatki do grillowania, stolik warzyw, węgiel drzewny i podpałkę. Do grillowania zawodnicy używają własnych sztućców, talerzy/porcelany, noży, szczypców, sprzętu AGD itp. Drużyny mają prawo używać własnych dekoracji.

Zawody rozpoczynają się  ok. godz. 15.30. Każdy zespół losuje swoje stanowisko do pracy. O godz. 17.15 należy przygotować swoje potrawy dla 4-osobowej komisji sprawdzającej. Ocenie podlegają smak, wygląd, sposób serwowania, dekoracja potraw, jak również stroje drużyny i dekoracja stoiska.

Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne – 500 zł za I miejsce, 300 zł za drugie i 200 zł za trzecie.

Program imprezy:

15.00 – Zbiórka drużyn, przygotowanie stanowisk.
15.30 – Oficjalne otwarcie zawodów, powitanie uczestników, omówienie regulaminu.
15.45 – Rozpoczęcie grillowania.
16.00 – Zawodowy pokaz gastronomiczny.
16.30 – Konkursy z nagrodami dla publiczności [w międzyczasie relacja z zawodów, pokaz gastronomiczny].
17.00 – Degustacja potraw przygotowanych w czasie pokazu.
17.15 – Zakończenie grillowania – komisyjna degustacja.
17.30 – Konkursy dla publiczności.
18.00 – Wręczenie nagród.
18.15- 20.00 – Biesiada przy grillu.

wielkie-grillowanie-odwołane-3

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl