Strona głównaAktualnościGóry Izerskie w Sejmie

Góry Izerskie w Sejmie

W Sejmie można oglądać Góry Izerskie.  Otwarta została tam bowiem wystawa fotograficzna poświęcona temu zakątkowi Polski.

Na zdjęciach autorstwa Zygmunta Trylańskiego i Radosława Pelisiaka ze Szklarskiej Poręby, a także Marcina Oliwy Soto, Andrzeja Wożniaka i Leszka Kosiorowskiego, prezentowane są Góry Izerskie w szacie czterech pór roku.

Polana Jakuszycka jest szczególnie zaznaczona na wystawie. Julian Gozdowski został gorąco przywitany wymieniony zarówno przez Zofie Czernow (pomysłodawczyni wystawy) jak i marszałek Ewę Kopacz jako twórca imprezy amatorskiej o światowym zasięgu. Justyna Kowalczyk została określona jako Królowa Polany Jakuszyckiej. Julian Gozdowski opowiedział historię Polany Jakuszyckiej, klęskę ekologiczną w Górach Izerskich i wysiłek ludzi nad jej rewitalizacją. Był wzruszony i dumny z tego, że może wystąpić w gmachu Sejmu, przemawiać w obecności i do posłów promując Polanę, jako część Szklarskiej Poręby. W swej skromności dzielił się zasługami w dziedzinie rozwoju narciarstwa biegowego z ludźmi lasów, włodarzami, sportowcami i wszystkimi biegaczami.

Otrzymał szczególny upominek – fotografię na której przedstawiony jest jako zarządzający 3 000 sportowców na starcie Biegu Piastów.

Źródło: Szklarska Poręba

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl