Strona głównaAktualnościGmina Nowa Ruda na Targach Turystycznych w Pradze

Gmina Nowa Ruda na Targach Turystycznych w Pradze

W ramach mikroprojektu „Żyjemy w regionie Broumovsko & Noworudskim” wspólna grupa z Broumova i Nowej Rudy wzięła udział w targach turystycznych w Pradze. Tegoroczna 23 edycja targów trwała od 20 do 23 lutego. Partnerzy wspólnie reprezentowali czesko- polski obszar przygraniczny pod wspólną marką Region Broumovsko & Noworudsko.

Miasto Broumov reprezentowane było przez pracowników Centrum Kultury i Informacji , Muzeum Broumovská i Biblioteki. Polską stronę reprezentowali: pracownik Informacji Turystycznej, Muzeum Górnictwa , Hotelu Parkowa oraz Gminy Nowa Ruda . Hale wystawowe targów odwiedziło blisko 35 tysięcy osób, na których mogli zwiedzić 800 stoisk z 50 krajów.

Targi Turystyczne w Pradze są najważniejszym wydarzeniem tego rodzaju w Czechach, ale też rozpoznawalne w Europie Środkowej . W czasie 4 dni wystawowych odwiedzający poznają smaki, muzykę i kulturę z całego świata. Organizatorzy wydarzenia zadbali aby w czasie trwania wydarzenia było, kolorowo, ciekawie i różnorodnie. Miasta Partnerskie; Nowa Ruda i Broumov zadbały aby podczas targów zaprezentować materiały, które wspólnie przygotowali. Są one dostępne w punktach informacyjnych obu miast. Głównym zamierzeniem partnerów jest wzmocnienie współpracy oraz promocja regionu poza jego granicami.

Uczestnictwo w targach było możliwe dzięki realizacji projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Glacensis, a przygotowanego przez czeską stronę. Czeski partner zaprosił 4 osoby z Nowej Rudy. Była to odpowiedź na realizowaną od 20 lat współpracę na pograniczu. Miasto Nowa Ruda w odpowiedzi na to zaproszenie zaprosiło czeskich partnerów na targi turystyczne doGdańsku, które odbędą się już w kwietniu br.

Źródło: UM Nowa Ruda

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl