Strona głównaAktualnościGmina i Miasto Lwówek Śląski na Euroregion Tour 2014 w Jabloncu nad Nisou

Gmina i Miasto Lwówek Śląski na Euroregion Tour 2014 w Jabloncu nad Nisou

W dniach 20 – 22 marca 2014 Gmina i Miasto Lwówek Śląski wzięła udział w XIV już edycji Targów Turystycznych Euroregion Tour w Jabloncu nad Nisou. Na przygotowanym stoisku targowym zaprezentowano zwiedzającym atrakcje, turystyczne, szlaki rowerowe i piesze oraz walory krajoznawcze Lwówka Śląskiego i okolic.

Uczestników i odwiedzających Targi zapraszano na XVII Lwóweckie Lato Agatowe. Wśród odwiedzających Stoisko Gminy i Miasta Lwówek Śląski znaleźli się m. in. Hetman Libereckiego Kraju Pan Martin Puta wraz z Zastępcą do spraw turystyki Panią Haną Majerową, kilku Starostów z czeskich miast, w tym delegacjia z partnerskiej Chrastavy na czele z Zastępcą Starosty Panią Zitą Vaclavikovą.

Podczas Targów odbyło się uroczyste spotkanie organizatorów i wystawców, na którym Gminie Lwówek Śląski przyznano „Dyplom za najlepszą prezentację targową”. Zebrani ogłoszenie wyników tego konkursu przyjęli gromkimi brawami. W trakcie tej imprezy targowej podsumowano realizację polsko – czeskiego projektu Euroregionu Nysa pn. „Turnov – Lwówek Śląski. Dwa miasta, dwa kamienie szlachetne” w wyniku, którego została wydana gazetka w języku czeskim i polskim pod takim samym tytułem jak nazwa projektu. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym partnerom z Turnova za możliwość wspaniałej współpracy i zaprezentowania na szerokim forum obu naszych miast.

Źródło: Miasto i Gmina Lwówek Śląski

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl