Strona głównaAktualnościGłuszyczanin, Krzysztof Drzygała w Pucharze Polski w skialpinizmie

Głuszyczanin, Krzysztof Drzygała w Pucharze Polski w skialpinizmie

Głuszyczanin Krzysztof Drzygała uplasował się wysoko w kategorii generalnej Pucharu Polski w Skialpinizmie. Obecny radny posiada sporą historię osiągnięć zawodowych. W 2012 r. okazał się najszybszym ratownikiem górskim w Tatrzańskim Biegu Pod Górę na Kasprowy Wierch.

Jak podaje portal głuszyca.pl, puchar Polski w Skialpinizmie składa się z 4 edycji. Do tej pory rozegrane zostały zawody w Wetlinie i Masywie Pilska. Na wymagającej trasie w Wetlinie o długości 18,75 km i przewyższeniu 1682 m Krzysztof Drzygała zajął wysokie 3 miejsce w kategorii open i 1 w swojej kategorii wiekowej, pokonując trasę w 2 godziny i 20 minut.

Tydzień później w Masywie Pilska w Beskidzie Żywieckim odbyły się Mistrzostwa Polski w skialpinizmie. Oprócz Polaków na starcie pojawili się również zawodnicy z Czech, Słowacji, USA i Kanady. Zawodnicy rywalizowali w zespołach dwójkowych. Nasz głuszyczanin zajął 4 miejsce i po dwóch edycjach Pucharu Polski zajmuje 3 miejsce w kategorii generalnej.

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach pucharu.