Strona głównaAktualnościGala Parowozów -VI Zlot Zabytkowych Parowozów już za 3 tygodnie

Gala Parowozów -VI Zlot Zabytkowych Parowozów już za 3 tygodnie

Wielkimi krokami zbliża się weekend 9, 10 i 11 września 2016 r. podczas którego serdecznie zapraszamy VI zlot zabytkowych lokomotyw parowych „Gala Parowozów” w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

Uczestnikami tegorocznej, szóstej edycji Gali Parowozów -Międzynarodowego Zlotu Zabytkowych Lokomotyw podobnie jak w poprzednich edycjach w Muzeum będą sprawne, zabytkowe lokomotywy parowe z Polski i Czech.

Swój udział potwierdziły załogi z Brna, Wolsztyna,  Jaromierza, Chabówki oraz Pyskowic. Obowiązki gospodarza pełnić będzie jaworzyńska lokomotywa parowa TKt48-18. Gala Parowozów już na stałe wpisała się w kalendarze fanów kolejnictwa z całej Polski

Podczas Gali Parowozów na bocznicy Muzeum odbędą się prezentacje zabytkowych parowozów obejmujące jazdę manewrową, przygotowanie lokomotyw do jazdy – nawadnianie, nawęglanie, smarowanie oraz oczyszczanie.

W sobotni wieczór odbędzie się wieczorne widowisko, podczas którego główne role odegrają gościnnie przejezdne parowozy.

Po spektaklu odbędzie się wieczorny przejazd parowozów z bocznicy Muzeum na stację w Jaworzynie Śląskiej, podczas którego wspólnie zaprezentuje się połączonych 6 sprawnych parowozów.

Największą atrakcją podczas tegorocznej Gali Parowozów to wiele wspaniałych wycieczek po Dolnym Śląsku po najciekawszych trasach kolejowych Organizowana przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku „Gala Parowozów” jest największą, plenerową imprezą kolejową w tej części Polski. W zeszłym roku wzięło w niej udział przeszło 15 000 gości. Głównym celem „Gali Parowozów” jest aktywna promocja ochrony zabytków techniki kolejowej.

http://muzeumtechniki.pl/gala- parowozow/

Przy tej okazji informujemy, iż nasz Wakacyjny Pociąg Muzealny nadal jeździ co weekend do Świdnicy i Krzyżowej również podczas Gali Parowozów.

http://muzeumtechniki.pl/ wakacyjny-pociag-muzealny/

ale zgodnie z informacjami zawartymi w Rozkładzie Jazdy Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku na sezon 2016, informujemy że z uwagi na udział lokomotywy parowej TKt48-18 w PAROWOZJADZIE 2016 – zlocie zabytkowych lokomotyw w Chabówce – przejazdy Wakacyjnego Pociągu Muzealnego w dniach 20 i 21 sierpnia 2016 są odwołane!

Muzeum podczas tego weekendu otwarte jest normalnie, serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

Gala Parowozów

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl