Strona głównaAktualnościFundusze na Park Centralny w Świdnicy już teraz? – decyzja zapadnie w środę

Fundusze na Park Centralny w Świdnicy już teraz? – decyzja zapadnie w środę

Jeszcze do piątku, 18 kwietnia przyjmowane są propozycje i uwagi od mieszkańców w sprawie rewitalizacji Parku Centralnego. Tymczasem w środę, 16 kwietnia Rada Miejska w Świdnicy zajmie się złożoną przez prezydenta Wojciecha Murdzka poprawką do budżetu, która zakłada przeznaczenie ponad 2,2 mln zł jeszcze w tym roku na rewitalizację największego parku w Świdnicy.

.

– Do tej pory w ramach akcji konsultacyjnej wpłynęło kilka opinii – wszystkie drogą elektroniczną. Po części dotyczą one funkcjonowania parku po jego przebudowie, promocji miejsca, a część z nich odnosi się wprost do funkcji parku np. wykonania toalety dla psów, boisk do gry itp. Większość z nich może zostać uwzględniona przy kolejnych etapach rewitalizacji Parku. Po spotkaniu konsultacyjnym z mieszkańcami oraz w wyniku rozmów indywidualnych prezydent postanowił rozszerzyć zakres prac przy przebudowie Parku Centralnego o urokliwy most. Co więcej zwiększymy naciski na Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, który wprost odpowiada za stan koryta potoku przepływającego przez park, by również temu miejscu została przywrócona świetność – tłumaczy Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Mimo, że niewiele miały kosztować atrakcje związane z instalacją muzycznych ławek, to od tego pomysłu władze miasta odstąpiły.

– Nie chcemy, by obecność tego elementu stała się pretekstem do kwestionowania zasadności rewitalizacji Parku Centralnego. Decyzję taką podjął prezydent mimo, że spotykamy się również z opiniami, że muzyczne ławki, to ciekawy i atrakcyjny pomysł. Ważniejsze jest jednak, by tak naprawdę promil wydatków na ten element w porównaniu do całości przedsięwzięcia, nie budził niepotrzebnych napięć – wyjaśnia wiceprezydent Pałac.

W ramach korekty budżetu miasta prezydent zaproponował, by jeszcze w tym roku 2,2 mln zł zostało przeznaczone na rozpoczęcie rewitalizacji parku. Koszt realizacji I etapu rewitalizacji szacowany jest na ok 4,7 mln zł. Prace mogłyby się rozpocząć we wrześniu, co umożliwiłoby korzystanie z Parku Centralnego w miesiącach letnich.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl