Strona głównaAktualnościFundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Ślaska serdecznie zaprasza na największą w Polsce Majówkę Kultury Dziedzictwa Poprzemysłowego.

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Ślaska serdecznie zaprasza na największą w Polsce Majówkę Kultury Dziedzictwa Poprzemysłowego.

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Ślaska serdecznie zaprasza na największą w Polsce Majówkę Kultury Dziedzictwa Poprzemysłowego.

W tym roku odbędzie się ona 4 obiektach Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego równocześnie:

Tradycyjnie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza już po raz dwunasty na Kolejową Majówkę. Zabytkowy tabor, makiety kolejowe, przejażdżki, nowe ekspozycje, sala zabaw z Tomkiem i jego przyjaciółmi. Muzeum zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do największej zachowanej na Dolnym Śląsku parowozowni wachlarzowej, w której zobaczą Państwo zabytkowy tabor oraz unikalne eksponaty poświęcone historii techniki i przemysłu. W trakcie Majówki organizowane będą  będą przejazdy zabytkowym taborem kolejowym po tzw. Trasie Parowozowej – kolejowej trasie wiodącej po najważniejszych częściach Muzeum, prezentującej ważne dla techniki kolejowej obiekty – m.in. żuraw węglowy i wodny, dźwig bramowy, zapadnię kolejową, obrotnicę czy budynki olejarni i piaskowni.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 27.04.2019 do 5.05.2019.

Dla odwiedzających turystów przygotowaliśmy wiele niespodzianek: przejażdżki, zwiedzanie, prezentacje Warszawy drezyny M20, dla najmłodszych strefa zabaw Tomka i przyjaciół, noclegi w wagonach sypialnych oraz kolejowe kulinaria w Kolejowe Bistro.

https://muzeumtechniki.pl/kolejowa-majowka-2019/

Na terenie dawnego, renesansowego zamku w Piotrowicach Świdnickich, w powstającym Folwarku- przyszłym Muzeum Technik Rolniczych, serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę poczuć jak pachnie maj na wsi i spędzić ten czas w bliskości z naturą.

Zaprezentujemy historię, bogactwo i dorobek jednej z najważniejszych dziedzin aktywności mieszkańców Dolnego Śląska – rolnictwa. Podczas Majówki w Folwarku będzie można odpocząć na łonie natury, zjeść naturalne produkty, zwiedzić kolekcję zabytkowych maszyn oraz oglądać pokazy traktorów. Majówka potrwa od 1-3 maj 2019 r. w godzinach od 10 00 – 18 00

Bilety w przedsprzedaży dostępne online

http://muzeumtechniki.hostingasp.pl/Bilety/Opis?idRep=2526

http://www.muzeatechniki.pl/

W Dzierżoniowie zapraszamy do zwiedzania zabytkowego Młyna Hilberta w Dzierżoniowie powstałego w latach 40-tych XIX wieku. Podczas wycieczki z przewodnikiem zapoznacie si e Państwo z historią Młyna, jego konstrukcją i wyposażeniem. Na całym Dolnym Śląsku nie ma lepszej możliwości zapoznania się z procesem powstawania mąki.

Od 01.05.2019-03.05.2019

Prezentacja i sprzedaż produktów regionalnych i ekologicznych (miody z okolicznych pasiek, pieczywo, kwasy chlebowe, jaja, sery kozie, przetwory mięsne wg tradycyjnych receptur, przyprawy, zioła, naturalne soki tłoczone, domowe wypieki oraz pierniki ręcznie zdobione, naturalne produkty z aloesu)

01.05.19-03.05.19 “ TROPEM MŁYNARZA – BIEG Z WOREM MĄKI ” konkurencja polegająca na przesianiu worka mąki, zapakowaniu i bieg wyznaczoną trasą.

godzina 15.00 zapisy przed biegiem W KASIE MŁYNA

W dniach od 27.04.19-05.05.19 dodatkową atrakcją będzie możliwość skorzystania z dedykowanych dzieciom i dorosłym warsztatów zdobienia pierników zakończonych “zabawą z mąką”

Przemysłowa Majówka zawitała w tym roku również do Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach, podczas której będą mogli Państwo zobaczyć międzynarodowe występy grup tanecznych (ERICH WORK IT OUT) w industrialnej przestrzeni Walcowni. Do Państwa dyspozycji oprócz stałych ekspozycji tj. ciąg technologiczny do wytwarzania i walcownia blach cynkowych, wystawa zabytkowych motocykli z lat 1903-1980 (marki: Indian, Harley-Davidson, Sokół, Junak)   oraz wystawa źródeł napędów (m.in. silniki okrętowe, silniki spalinowe, kolekcja silników Jacoba Peppinga z XIX wieku), będą także wystawy: wyrobów artystycznych szklanych oraz witraży; wystawa zdjęć hutników z XIX w na hali Maszynownia o roboczej nazwie: “Portrety Zapomniane”, a także stałym elementem majówki będzie wystawa poświęcona rewitalizacji obiektu Walcowni, a to wszystko w cenie biletu do Muzeum.

Codziennie podczas majówki odbędzie się o godzinie 15.00 pokaz pracy zabytkowej Walcarki “Gryfnej Frelki” oraz kuratorskie oprowadzanie z nestorami hutnictwa ze Stowarzyszenia Na Rzecz Powstania Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach o pełnych godzinach (11.00, 14.00, 17.00) po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej/emailowej +48 727 600 186 /walcownia@muzeatechniki.pl

Dodatkowo wieczorną atrakcją w dniu 05.05.2019 r. będzie charytatywny koncert Pana Józefa Skrzeka „Pamięci Jana Kyksa i Marka Kramzy” .

Serdecznie zapraszamy !

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska

tel. 692-407-806


www.muzeumtechniki.plwww.muzeatechniki.plhttps://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000289386/

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl