Strona głównaAktualnościForum Oświatowe Aglomeracji Wałbrzyskiej zakończone

Forum Oświatowe Aglomeracji Wałbrzyskiej zakończone

Minister Joanna Berdzik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej była gościem specjalnym I Forum Oświatowym Aglomeracji Wałbrzyskiej. – Przed przyjazdem na tę konferencję miałam okazję zobaczyć w praktyce, jak w Wałbrzychu realizowany jest program Szkoła Od Nowa. Pogram inwestycji nie tylko w same budynki, ale i cały system oświaty. Gratuluję. – mówiła Pani Mninister Berdzik.

– Wałbrzych to miasto, w którym od kilku lat czyni się wiele, aby sprawy oświaty – warunki, w jakich odbywa się kształcenie, jakość edukacji – odpowiadały wymogom współczesnych czasów i sprostały kierunkom przemian, które stały się – i stają – hasłem wywoławczym XXI wieku. Inwestycje infrastrukturalne, rewolucja informatyczna i informacyjna oraz struktura demograficzna to obszary, w których jednostki samorządu terytorialnego, jako organy prowadzące dla przedszkoli, szkół i placówek oświatowych mają szczególnie wiele do zdziałania i które stają się dla nich prawdziwym wyzwaniem – sprawdzianem kompetencji i kreatywności w podążaniu zgodnie z kierunkiem zarówno organizacyjnych, jak i mentalnych przemian- mówił Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. 

Udział w dyskusji o edukacji, opiece i wychowaniu wzięli przedstawiciele wszystkich środowisk wpływających na kondycję całego systemu w Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl