Strona głównaAktualnościFismoll akustycznie i lirycznie w Świdnicy

Fismoll akustycznie i lirycznie w Świdnicy

Artysta zjawiskowy, absolutnie fenomenalny, na światowym poziomie.  Oczywiście Fismoll. 10 listopada usłyszymy tego muzyka w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Jego twórczość porównuje się do dokonań Ólafura Arnaldsa oraz zespołów Bon Iver i Sigur Rós. Fismoll, a właściwie Arkadiusz Glensk, to człowiek będący najlepszym przykładem na to, że młodzi, idący niepopularną ścieżką artyści potrafią zrobić na muzycznej scenie sporo pozytywnego zamieszania. Muzyka akustyczna i liryczna, a właśnie taką tworzy Fismoll, nie należą do najchętniej wybieranych przez Polaków, a mimo to temu dwudziestoletniemu artyście udało się zdobyć to, co wielu wykonawców popularnych gatunków może mieć jedynie w sferze marzeń.

Niedawno minął rok od momentu ukazania się „At Glade” – debiutanckiego krążka Fismolla. Płyta, mająca być intymną opowieścią o świecie widzianym oczami młodego artysty, odbiła się szerokim echem. Promujący ją singiel „Let’s Play Birds” odniósł sukces na Liście Przebojów Trójki oraz Liście Przebojów Radia Merkury. Baśniowe kompozycje przyniosły artyście nominacje do Brand New Awards 2013 (m.in. w kategoriach utwór roku i płyta roku) oraz do Fryderyka (w kategorii „Debiut roku”).

Teledysk do utworu „Let’s Play Birds”:

 

Artysta występuje z zespołem, w skład którego wchodzą: Kacper Budziszewski (gitara akustyczna, gitara elektryczna), Joanna Glensk (wiolonczela, wokal), Kristine Harutyunyan (skrzypce), Robert Amirian (gitara basowa, wokal) oraz Jakub Szydło (perkusja).

10 listopada świdnicka publiczność będzie miała okazję po raz pierwszy wysłuchać utworów z „At Glade” oraz materiału z nadchodzącej płyty. To będzie niesamowite muzyczne spotkanie.

Bilety dostępne będą wkrótce w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach online: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl. Do końca września obowiązuje promocyjna cena 38 zł. Później cena przedsprzedaży zmieni się na 44 zł a w dniu koncertu 50 zł.

Organizatorem koncertu jest Agencja Lion Stage a dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: http://www.sok.com.pl/fismoll-koncert/

fismoll

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl