Strona głównaAktualnościFilip Nivette z Kamilem Hellerem zwyciężyli w 45. Rajdzie Świdnickim-KRAUSE

Filip Nivette z Kamilem Hellerem zwyciężyli w 45. Rajdzie Świdnickim-KRAUSE

Filip Nivette z Kamilem Hellerem zwyciężyli w 45. Rajdzie Świdnickim-KRAUSE pierwszej Rundzie tegorocznych Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Skody Fabii R5 wygrała dziewięć z dwunastu rozegranych odcinków specjalnych, na swoje konto zapisała także dodatkowo punktowany OS nr 12 – tzw. „Power Stage” za otrzymała Puchary ufundowane przez stację radiową RMF Maxxx. To wymarzone rozpoczęcie sezonu dla tej załogi. Tym bardziej cenne, bo odniesione na klasycznych odcinkach specjalnych rozgrywanych w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Zmienność warunków w niedzielę przybrała niesamowitą dynamikę i na odcinkach specjalnych mieliśmy suche fragmenty drogi, był też jednak deszcz, śnieg i grad. Drugie miejsce zajęli Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem. Zaprezentowali solidne tempo i ustrzegali się błędów. Pokazali, że bardzo dobrze poznali Forda Fiestę R5 i w tym sezonie zapewne będą bardzo konkurencyjni. Ich strata do zwycięzców to 38,9 sekundy. Trzecią lokatę zajęli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Oni doskonale poczuli się na niedzielnych próbach i szybko wskoczyli na podium klasyfikacji generalnej. Wykorzystali doświadczenie, które zdobyli na trasach Mistrzostw Europy. Choć start w Mistrzostwach Polski miał być dla nich okazjonalny, to na mecie Kasperczyk zapowiadał zrewidowanie planów startowych i prawdopodobnie będziemy mogli zobaczyć duet startujący Fordem Fiestą R5 na trasach kolejnych rund Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do zwycięzców Rajdu stracili ponad minutę. Czwartą pozycje zajęli Marcin Gagacki z Marcinem Bilskim. To świetny debiut w aucie klasy R5. Swoją rajdową Skodą wygrali prolog – Super OS Crusar Świdnica, a niecałe dwie minuty straty do zwycięzców rundy budzą szacunek.

Hubert Maj z Szymonem Jasińskim wygrali w klasie Open N, a bezbłędna jazda jest zwiastunem jeszcze lepszych rezultatów na kolejnych rajdach. W klasyfikacji generalnej zajęli szóste miejsce. Siódma i ósma pozycja należy do załóg reprezentujących Subaru Poland Rally Team. Marcin Słobodzian z Jakubem Wróblem i Mikołaj Marczyk z Sebastianem Dwornikiem pokazali się z bardzo dobrej strony, a na trudnych trasach w ekstremalnych warunkach zdobyli niezwykle cenne doświadczenie. Klasyfikację 2WD i Open 2WD wygrał Jan Chmielewski z Kamilem Kozdroniem w BMW R+ Maxi. Zajęli także dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Dziesiąty był Jakub Brzeziński z Szymonem Marciniakiem w Citroenie DS3 R3T. Oni także wygrali klasę 3.

W klasie 4 najszyszy był Dariusz Poloński z Balbiną Gryczyńską. Mistrz Polski na mecie zapowiedział pożegnanie z Mistrzostwami Polski i starty w ERC (Rajdowe Mistrzostwa Europy).

Waldemar Janecki z Dariuszem Kwietniem zwyciężyli w klasie HR3. Lokalna załoga – Paweł Krysiak z Pawłem Gackiem wygrali klasę 4F i zaprezentowali wyśmienite tempo przed lokalną publicznością. W HR4 wygrali Bartłomiej Fizia z Wojciechem Kolaczkiem. W 4N triumfowali Tomasz Pyra i Agnieszka Pyra, a klasa HR+30 należała do Tomasza Grychtoła    i Roberta Koisara.

Świetnie zaprezentował się świdnicki kierowca Marcin Pietrzyk z Mariuszem Kupcem. Załoga Hondy Civic do samej mety walczyła o podium w klasie i tylko minimalny błąd na ostatniej próbie pozbawił ich wysokiej pozycji w klasie HR4. Gratulujemy wszystkim załogom i dziękujemy kibicom za bezpieczne dopingowanie podczas 45. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Dziękujemy także za bardzo pozytywny odzew naszej akcji zorganizowanej wspólnie z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Mamy nadzieję, że dzięki temu wzrasta nasza świadomość i pozostawiamy lasy czystymi. Do zobaczenia za rok!

 

 

 

  1. Rajd Świdnicki-KRAUSE wyniki końcowe
  2. Filip Nivette/ Kamil Heller (Skoda Fabia R5)
  3. Zbigniew Gabryś/ Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5) +38,9 s

3.Tomasz Kasperczyk/ Damian Syty (Ford Fiesta R5)                           +1:08,2 s

4.Marcin Gagacki/ Marcin Bilski (Skoda Fabia R5)                     +1:52,1 s

5.Dominykas Butvilas/ RenatasVaitkevicius (Skoda Fabia R5)   +2:50,2 s

6.Hubert Maj/ Szymon Jasiński (Ford Fiesta Proto)                   +3:57,2 s

7.Mikołaj Marczyk/ Sebastian Dwornik (Subaru Impreza)                        +4:03,6 s

8.Marcin Słobodzian/ Jakub Wróbel (Subaru Impreza)               +4:36,4 s

9.Jan Chmielewski/ Kamil Kozdroń (BMW R+ Maxi)                   +5:42,7 s

10.Jakub Brzeziński/ Szymon Marciniak (Citroen DS3 R3T)        +5:47,1 s

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl