Festiwal Tańca!

Mistrzostwa Europy IDO w Tańcach Par odbędą się w Polsce po raz pierwszy! Wałbrzych drugi raz będzie gościł tancerzy IDO. W czerwcu 2017 roku w Aqua-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Europy IDO hip hp, break dance, electric boogie. Prawie 2800 tancerzy z 22 europejskich krajów przez 5 dni rywalizowało o miano najlepszych.

Impreza odbędzie się w dniach 15-17 marca 2019. Rozpocznie się w piątek o godzinie 7:00 próbami parkietu, następnie od godziny 8:00 zacznie się zacięta rywalizacja o tytuły Mistrzów Europy. Impreza potrwa, aż do niedzieli, a w tym czasie będą odbywały się zmagania solistów, par, duetów, grup i formacji w różnych kategoriach wiekowych. Jako podsumowanie piątkowych i sobotnich zmagań odbędą się Gale Taneczne, podczas których zaprezentują się najlepsi tancerze w swoich kategoriach.

Tancerze będą rywalizować w następujących grupach dyscyplin:

1) Salsa, Bachata, Merengue, Salsa Rueda de Casino, Caribbean Dances

2) Discofox, Jitterbug, West Coast Swing

3) Caribbean Show, Latin Show, Couple Dance Formations

4) Synchro Dancing

5) Argentine Tango

Bilety – będą dostępne w sprzedaży od 11 marca 2019 w kasie biletowej Centrum Aqua Zdrój, w cenie:

40,00 zł normalny (za jeden dzień)

20,00 zł ulgowy (za jeden dzień)

40,00 zł  GALA obowiązują miejscówki

Miejsce przy stoliku podczas Gali: 100 zł (wyłącznie w przedsprzedaży – info: 697 161 007)

Zarówno dla zawodników jak i dla tłumnie odwiedzających Festiwal Tańca kibiców, organizator przygotował coś specjalnego. Będzie można między innymi skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej lub zakupić pamiątkowe gadżety na stoiskach.

Krajowe Mistrzostwa IDO w stylach Jazz Dance / Lyrical & Production

Podczas dwóch dni, 14-15 marca 2019, Wałbrzych stanie się taneczną stolicą Polski – ugości setki najlepszych tancerzy z całej Polski! Podczas wydarzenia wyłonieni zostaną Mistrzowie Polski w strukturach IDO, którzy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata w 2019 roku.

Celem Mistrzostw jest wyłonienie reprezentacji Polski IDO na Mistrzostwa Europy i Świata International Dance Organization, a poza tym popularyzacja i propagowanie rozwoju tańca nowoczesnego w Polsce, konfrontacja dorobku artystycznego, wymiana doświadczeń wśród tancerzy, trenerów i instruktorów tańca oraz promocja Miasta Wałbrzycha i jego regionu.

Tancerze wystąpią w prezentacjach solowych, duetach, grupach (3-7 osób), formacjach (8-24 osób) oraz w najbardziej widowiskowych show – Production (pow. 25 osób) w kategoriach wiekowych do 7 lat, do 11 lat, 12-15 lat, powyżej 16 lat oraz powyżej 31 lat. Najmłodsi uczestnicy (w kategorii wiekowej do lat 7) wezmą udział w towarzyszącym turnieju DANCE STAR, będącymi eliminacjami do Europejskich i Światowych zawodów DANCE STAR IDO.

Od godziny 8.00 rozpoczną się próby parkietu dla formacji. Mistrzostwa uroczyście rozpoczną się o godzinie 9.00. Na czwartek zaplanowane są występy formacji Jazz do lat 11 i powyżej lat 16. Podczas piątkowych występów zaprezentują się Formacje Jazz w kategorii 12-15 lat, powyżej lat 31 oraz Production. Szczegółowy program zostanie opublikowany 06.03.2019 na stronie internetowej www.pztan.org. Zwieńczeniem drugiego dnia Mistrzostw będzie uroczysta Gala, podczas której odbędą się najbardziej widowiskowe kategorie w prezentacjach finałowych.

Bilety – będą dostępne w sprzedaży od 11 marca 2019 w kasie biletowej Centrum Aqua Zdrój, w cenie:

40,00 zł normalny (za jeden dzień)

20,00 zł ulgowy (za jeden dzień)

Miejsce przy stoliku podczas Gali: 100 zł (wyłącznie w przedsprzedaży – info: 697 161 007)

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl