Strona głównaAktualnościFestiwal Reżyserii Filmowej przeniesiony do Jeleniej Góry

Festiwal Reżyserii Filmowej przeniesiony do Jeleniej Góry

Festiwal Reżyserii Filmowej który od kilku lat odbywał się w Świdnicy będzie miał swoją kontynuacje w Jeleniej Górze. Festiwal odbędzie się w dniach od 6 do 11 czerwca. 

Galę otwarcia poprowadzą Artur Żmijewski oraz Sonia Bohosiewicz – mówi Stanisław Dzierniejko, dyrektor i producent Festiwalu. 6 czerwca nagrody „Kryształowego Dzika” odbiorą Janusz Majewski, reżyser m.in. „Zaklętych rewirów”, „CK Dezerterzy” oraz Beata Tyszkiewicz, uhonorowana za twórczą pracę z reżyserem. Pani Beata napisała, że bardzo się cieszy na przyjazd do Jeleniej Góry, przypominając, że w tym mieście chodziła do szkoły i będąc w VI klasie zagrała po raz pierwszy na deskach Teatru im. Cypriana K. Norwida – dodaje Stanisław Dzierniejko. 

– Patrząc, jak liczna jest publiczność na pokazach trwającego właśnie Festiwalu ZOOM ZBLIŻENIA, jestem pewny, że ta nowa propozycja kulturalna spodoba się mieszkańcom oraz przyczyni się do promocji miasta – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. 

W Jeleniej Górze obejrzymy 10 filmów reżyserów nominowanych do konkursu głównego:. „Ciało” Małgorzaty Szumowskiej, „Ziarno prawdy” Borysa Lankosza, „Bogowie” Łukasza Palkowskiego, „Panią z przedszkola” Karcina Krzyształowicza, „Carte Blanche” Jacka Lusińskiego, „Fotografa” Waldemara Krzystka, „Serce, serduszko” Jana Jakuba Kolskiego, „Służby specjalne” Patryka Vegi”, „Obce ciało” Krzysztofa Zanussiego oraz „Obywatela” Jerzego Stuhra. Jurorami będą: Andrzej Krakowski – przewodniczący, reżyser, scenarzysta, producent filmowy, Marcin Krzyształowicz, reżyser, scenarzysta Wojciech Wójcik, reżyser filmowy i telewizyjny, scenarzysta.

festiwal rezyserii jelenia gora

UM Jelenia Góra, fot. Karol Soból 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl