Strona głównaAktualnościEuropejskie Dni Dziedzictwa 2015 w Bolkowie

Europejskie Dni Dziedzictwa 2015 w Bolkowie

Muzeum Zamek w Bolkowie serdecznie zaprasza na „Europejskie Dni Dziedzictwa”, w dniach 12-13 września 2015 roku, Wstęp na Zamek bezpłatny.

Celem tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się pod wspólnym tytułem „Utracone Dziedzictwo” będzie pokazanie bogatego dziedzictwa zarówno Rzeczypospolitej jak i Dolnego Śląska ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich wkład w rozwój Europy oraz na ich wielonarodowość  i wielokulturowość .

Miłośnicy historii będą mogli obejrzeć wystawę fotograficzną pod tytułem „Utracone Dziedzictwo”, w której staramy się przedstawić jak niespokojne dzieje tej części świata obeszły się z zabytkami naszego regonu

W trakcie jej zwiedzania refleksyjnie pochylimy się nad dziedzictwem , które niestety przepadło w wyniku zawirowań historycznych.

W sobotę w trakcie „XVII-wiecznego pikniku historycznego” odwiedzający będą mogli obejrzeć potyczki muszkieterów, pokazy musztry piechoty XVII-wiecznej, uczestniczyć w turnieju łuczniczym czy też podziwiać obóz żołnierski. Prosimy z tego powodu mieszkańców Bolkowa i okolic o wyrozumiałość, ponieważ w godzinach 12:00-18:00 słyszane będą głośne wybuchy dział i wystrzały z muszkietów

plakat

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl