Strona głównaAktualnościEuropejski Zlot Caravaningowy Europa Rally 2015 zawita do Świdnicy

Europejski Zlot Caravaningowy Europa Rally 2015 zawita do Świdnicy

W dniach 21 -25 maja na terenie Świdnickiego Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędzie się Europejski Zlot Caravaningowy Europa Rally 2015. Jest to coroczna impreza o zasięgu europejskim, na którą zjeżdżają załogi caravaningowe z wielu krajów. Tegoroczna edycja została przyznana Polsce i odbędzie się w Świdnicy.

– Z wielką radością powitamy w naszym pięknym mieście gości z całej Europy. To dla nas niezwykłe wyróżnienie, ale także wielkie wyzwanie organizacyjne. Chcemy, aby uczestnicy zlotu poczuli się jak najlepiej w Świdnicy, by w przyszłości dobrze wspominali spędzony tu czas i z chęcią wracali ponownie już po zakończeniu zlotu – przyznaje prezydent Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska.

Głównym organizatorem jest Automobilklub Sudecki, który jako członek Międzynarodowej Federacji Samochodowej miał możliwość otrzymania zgody na przeprowadzenie imprezy tej kategorii. Współorganizatorami są Miasto Świdnica oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, na terenie którego zorganizowane zostanie centrum zlotu.

– Spodziewamy się blisko 300 ekip z całej Europy. Trzeba przygotować dla każdego pojazdu odpowiednie miejsce, zarejestrować wszystkich gości, zapewnić im jak najlepsze warunki pobytu i bezpieczeństwo – podkreśla prezes Automobilklubu Sudeckiego Roman Grygianiec.

Impreza tej rangi nieprzypadkowo przypadła właśnie Świdnicy. Od lat na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji funkcjonuje jedno z najwyżej ocenianych w Polsce pól campingowych. To doskonale przygotowane miejsce dla kamperów czy samochodów z przyczepą. Do dyspozycji gości jest pełne zaplecze sanitarne, miejsce do grilla i sala cateringowo-szkoleniowa. Bliskie sąsiedztwo obiektów sportowych wzbogaca ofertę o dodatkowe atrakcje tj. boiska, korty tenisowe czy otwarty w sezonie letnim basen.

– Zapraszam wszystkich uczestników Zlotu do skorzystania z przygotowanych w tych dniach wycieczek. Zachęcam do zwiedzania Świdnicy, spaceru po starówce, odwiedzenia Kościoła Pokoju – perły wśród zabytków, czy Muzeum Dawnego Kupiectwa. Warto choć na chwilę zatrzymać się w naszym pięknym mieście, poznać jego tajemnice, a także skorzystać z szerokiego wachlarza ofert tutejszych kawiarni i restauracji.– dodaje prezydent Miasta Beata Moskal – Słaniewska.

europarally-news-610x400

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl