Strona głównaAktualnościEnergetyczna rywalizacja w Czarnej Górze

Energetyczna rywalizacja w Czarnej Górze

W sobotę 31. stycznia stoki w ośrodku narciarskim Czarna Góra, niedaleko Stronia Śląskiego, opanuje kolor magenta. Wszystko za sprawą odbywających się tam imprez pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski – drugiego w tym sezonie branżowego Pucharu Energetyków oraz Pucharu TAURONKA.

Czarna Góra jest obecnie jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Właśnie tam, w Masywie Śnieżnika, do rywalizacji powrócą pracownicy sektora energetycznego. Podczas pierwszych zawodów, które odbyły się 10. stycznia w Istebnej, pomimo deszczowej aury, zabawa była znakomita a energetycy poradzili sobie z bardzo wymagającymi warunkami panującymi na trasie slalomu giganta.

W ośrodku narciarskim Czarna Góra warunki narciarskie są aktualnie bardzo dobre. Na trasie FIS D, gdzie zostaną rozegrane zawody, pokrywa śnieżna ma obecnie aż 70 cm, a do soboty ma być jeszcze grubsza. Jak zapowiadają synoptycy, aura w weekend ma być prawdziwie zimowa – kilkustopniowy mróz oraz przebijające się zza chmur słońce.

Fot. Delikatesy Filmowe

Fot. Delikatesy Filmowe

Narciarskie emocje w Masywie Śnieżnika tym razem nie będą dotyczyć tylko pracowników Grupy TAURON. W sobotni poranek organizatorzy przygotowali także specjalne zawody dla dzieci – pierwszy tej zimy Puchar TAURONKA. Będzie to już czwarta edycja tej imprezy, która w tym sezonie poza Czarną Górą, odbędzie się także 15. lutego w podkrakowskim Sieprawiu. Mali narciarze i narciarki rywalizować będą w konkurencji super-slalom podzieleni na trzy kategorie wiekowe – od siedmiolatków po dwunastolatków. Dla dzieci będzie to na pewno fantastyczna zabawa, ale też okazja do poznania smaku prawdziwej sportowej rywalizacji w gronie rówieśników.

Zapowiada się więc fantastyczna, pełna narciarskich wrażeń sobota w Czarnej Górze. Harmonogram oraz szczegółowe informacje o obu imprezach dostępne są na stronie www.tauronbachledaski.pl 

Fot. Delikatesy Filmowe

Fot. Delikatesy Filmowe

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl